Boleslavští fotbalisté ztratili body při remíze s Ostravou

Boleslavského trenéra Jozefa Webera ztráta dvou bodů s Ostravou mrzela, ovšem spokojený byl s výrazně zlepšenou kvalitou herního projevu v porovnání s předchozími dvěma prohrami. Vyloučení Matějovského odmítl komentovat, podobně jako jeho ostravský protějšek Bohumil Páník nechtěl hodnotit, zda jeho mužstvu chyběl či nechyběl Baroš potrestaný za vyloučení v minulém zápase. „Byli jsme svědky zajímavého utkání, které se muselo divákům líbit,“ začal Jozef Weber hodnocení remízového zápasu. „Jsem zklamaný, protože jsme podali dobrý výkon a s výjimkou dvou standardek drželi otěže utkání. Vytvořili jsme si potom tlak a v oslabení zaslouženě vyrovnali. Dokázali jsme si, že chceme a umíme

Celý článek »

Kapacity z oboru ORL se sjely do Ústí nad Labem

V pořadí už 25. odbornou regionální konferenci Slámův ORL den hostila ústecká Větruše. Odborného semináře se zúčastnila více jak stovka zdravotníků z celé České republiky. Konferenci zahájil také hejtman Oldřich Bubeníček, pod jehož záštitou se akce konala. „Je mi velkou ctí, že jsem mohl převzít záštitu nad touto konferencí, kde se sešly kapacity ve svém oboru, a jsem rád, že si tato odborná konference získala u nás v kraji svou tradici a každoročně se k nám sjíždějí odborníci z různých koutů republiky,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Konferenci, která se těší velké oblibě mezi odborníky, si nenechal ujít

Celý článek »

Vandalové řádili v Táboře

Noční směna městské policie z pátku na sobotu měla opět co dělat s podnapilými vandaly. První případ se odehrál ve 22.45 hodin na náměstí T. G. Masaryka, kde skupina osmi hlučných mladíků poškodila desku nesoucí výstavu k 100. výročí vzniku Československé republiky. Vzhledem k tomu, že jedna z hlídek se v tu dobu nacházela v přilehlé Jiráskově ulici, podařilo se strážníkům celou partičku zadržet na ulici 9. května. K poškození tabule se přiznali dva mladíci. Jejich jednání bude kvalifikováno po vyčíslení vzniklé škody. Další agresor řádil ve stejnou dobu v autobusu MHD projíždějícím Čelkovicemi. Starší muž během přepravy kopal

Celý článek »

Vsetínské volby ovládlo KDU-ČSL

Osm z celkových dvanácti politických stran a hnutí, které se utkaly v komunálních volbách, bude mít zástupce v novém městském zastupitelstvu. Do pětadvaceti volebních okrsků ve Vsetíně přišlo za pátek a sobotu 8 661 z celkového počtu 21 508 oprávněných voličů. To představuje volební účast 40,27 procenta. Volební vítězství a největší počet mandátů patří KDU-ČSL, které získalo 19,77 procenta hlasů. V zastupitelstvu obsadí pět z celkových jednadvaceti křesel. S odstupem 5,49 procent se na druhou nejsilnější politickou stranou stalo hnutí Starostové a nezávislí, které s 14,28 získalo v zastupitelstvu tři mandáty. Na třetím místě se umístilo Hnutí ANO 2011,

Celý článek »

Děti ve Valašském Meziříčí mají na hřišti nový herní prvek

Na dětském hřišti na ulici Vodní ve Valašském Meziříčí vyrostl nový altán z akátového dřeva s lavičkami a se stolem. Aktuálně také probíhá instalace herních prvků pro hru se sypkým materiálem. Nový altán tak nahradil bývalou vrbu, která musela být z důvodu špatného zdravotního stavu pokácena. „Altán bude vhodným místem pro hraní dětí i odpočinek na čerstvém vzduchu. Zároveň poskytne příjemný stín, což určitě během horkých slunečních dní ocení rodiče,“ říká místostarostka města Yvona Wojaczková. Do výstavby zastřešeného posezení město investovalo více než 170 tisíc korun. Kromě vzniku nového posezení se maminky s dětmi letos dočkaly také hygienického zázemí

Celý článek »

Volby ve Slavkově vyhrála ČSSD

Slavkov u Brna již zná patnáct jmen lidí, kteří usednou na další čtyři roky do křesel zastupitelů. Oproti předchozímu období posílila ČSSD – získala o jeden mandát více, než měla v předchozím období – tedy 5 křesel s podporou 10 663 hlasů, což představuje téměř 28 procent voličů. Jedno křeslo navíc získala také ODS, která získala 6217 hlasů (16,23 %). Její program teď můžou prosazovat tři zastupitelé – spolu s Ivanem Charvátem a Dušanem Jakoubkem byla zvolena také Veronika Brázdilová. Naopak o křeslo méně získala KDU – ČSL, kterou budou reprezentovat Marie Jedličková a Hynek Charvat. Barvy Hnutí Nestraníci

Celý článek »

Ve Valašských Kloboukách získala volební prvenství strana Klobučané společně

Voliči rozhodli o tom, že vítězem komunálních voleb se stala strana KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ v čele s Eliškou Olšákovou. Díky obdrženým 22,68% hlasů získává v zastupitelstvu 5 křesel. VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Voliči v sedmi valašskoklobouckých okrscích svými hlasy rozhodli o tom, že vítězem zdejších komunálních voleb se stala strana KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ v čele s Eliškou Olšákovou. Díky obdrženým 22,68% hlasů získává v zastupitelstvu pět křesel. Druhé místo a čtyři mandáty do zastupitelstva získává Sdružení nezávislých kandidátů 2018 s lídrem Daliborem Manišem. Tři posty v zastupitelstvu náleží volební straně PRO Valašské Klobouky s lídrem Karlem Ptáčkem a rovněž straně KDU-ČSL v

Celý článek »

Krajská nemocnice ve Zlíně má nejmodernější digitální dermatoskop

Lékaři Kožního oddělení Krajské nemocnice T. Bati začali používat nový digitální dermatoskop s celotělovým skenerem. Zlínská nemocnice je první mezi krajskými a fakultními nemocnicemi na Moravě, která přístroj za téměř jeden milion korun zakoupila. Moderní digitální dermatoskop slouží k přesnější diagnostice pigmentových lézí typu mateřská znaménka nebo zhoubný melanom kůže. Přístroj nález zvětší až stokrát a umožní jeho detailní analýzu. Celotělový skener pomocí dvou kamer nasnímá během jedné minuty celé tělo pacienta. „Celotělové vyšetření má význam především u osob s mnohočetnými a rizikovými mateřskými znaménky. Dokáže barevně označit mezi desítkami jiných znamének pravě ty, které se od minulého vyšetření

Celý článek »

Volby v Kroměříži vyhráli Nezávislí

Komunální volby v Kroměříži vyhráli Nezávislí ziskem 19,66 procenta hlasů a šesti mandátů v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu. Druhou příčku obsadilo ANO 2011 s 16,52 procenta a pěti mandáty a na třetím místě skončilo Zdravé Kroměřížsko ziskem 12,12 procenta hlasů a čtyř zastupitelů. Volební účast byla 43,44 procenta. Do zastupitelstva se dostali i kandidáti KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislých (11,72 procenta a tři mandáty), ODS 8,95 procenta a tři mandáty), České pirátské strany (7,48 procenta a dva zastupitelé), ČSSD (6,12 procenta a dva zastupitelé) a KSČM (6,10 procenta a dva zastupitelé). Zbylé strany a hnutí získaly méně než pět procent hlasů

Celý článek »

V Boskovicích uspořádali seminář na téma Jak zvýšit zájem u dětí o technické vědy a učební obory

Senátorka Jaromíra Vítková uspořádala pod Výborem pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice seminář na téma Jak zvýšit zájem u dětí a mládeže o technické vědy a učební obory, který se konal v Praze ve středu 3. října 2018. V úvodu senátorka přivítala všechny přítomné a uvedla důvody, proč tento seminář organizovala. Hlavním motivem byly zejména zkušenosti a dlouhodobé působení, spolupráce a setkávání senátorky se školami na všech stupních, s neziskovými organizacemi a podnikateli. Jak probíhá technická výuka v mateřských a základních školách s podporou firem a vysokých škol nám představili zástupci Střediska technického vzdělávání pro Jihomoravský kraj

Celý článek »

Stavební práce na znojemském obchvatu pokračují

Na stavbě obchvatu Znojma, kde se aktuálně staví úsek od tzv. kasárenské po únanovskou křižovatku, panuje čilý stavební ruch. Stavbaři začali s pokládkou asfaltových vrstev, a co nevidět začne před očima růst i most přes Přímětickou ulici. Spodní stavba je dokončená, průchod pro pěší také a nyní se začíná pracovat na skruži nosné konstrukce. „Na dnešním kontrolním dni jsme byli ujištěni, že vše probíhá dle plánovaného harmonogramu, takže termín ukončení uzavírky Přímětické ulice a zprovoznění silnice do Přímětic platí pořád stejný, tedy 8. prosince. Občané se nás na toto často ptají, a tak bych je rád ubezpečil, že vše

Celý článek »

Vinohradští florbalisté vybojovali ve Střešovicích tři body

Vinohradští vybojovali vítězství na hřišti 16násobného mistra České republiky. Sokolové vyhráli všechny tři třetiny a v součtu zdolali Tatran 8:5. Třemi body se na tom podílel Martin Skřivánek, dva góly vstřelil Jan Šimík a neuvěřitelných 46 zákroků zapsal brankář Martin Dejmal. Na Tatranu se hrál dramatický zápas už od úvodu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou ze středu hřiště kapitán Ondřej Stuchlík a poslal hosty do vedení. Domácí brzo srovnali, ale do šaten šli přesto spokojenější Vinohradští. Útočník Pavel Hájek svým premiérovým superligovým gólem zajistil stav 1:2 po první dvacetiminutovce. Sokolové v polovině druhé třetiny zažili parádní půl minutu.

Celý článek »

Milan Petřík

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient