Vsetínské volby ovládlo KDU-ČSL

Osm z celkových dvanácti politických stran a hnutí, které se utkaly v komunálních volbách, bude mít zástupce v novém městském zastupitelstvu. Do pětadvaceti volebních okrsků ve Vsetíně přišlo za pátek a sobotu 8 661 z celkového počtu 21 508 oprávněných voličů. To představuje volební účast 40,27 procenta.
Volební vítězství a největší počet mandátů patří KDU-ČSL, které získalo 19,77 procenta hlasů. V zastupitelstvu obsadí pět z celkových jednadvaceti křesel.

S odstupem 5,49 procent se na druhou nejsilnější politickou stranou stalo hnutí Starostové a nezávislí, které s 14,28 získalo v zastupitelstvu tři mandáty.

Na třetím místě se umístilo Hnutí ANO 2011, které ve volbách získalo 12,66 procent a společně s tím také tři mandáty.

Shodně tři mandáty také získala Koalice pro otevřený Vsetín, kterou volilo 11,08 procenta Vsetíňanů.

Dva mandáty získala ODS (10,06 %), ČSSD (7,91 %) a SPD (7,17 %). Do zastupitelstva zasedne také jeden zástupce KSČM, která ve Vsetíně získala podporu

Čtyři politická uskupení – Piráti (4,63 %), Svobodní Soukromníci Nezávislí (4,06 %), SOS Pomozme zvířatům (3,98 %) a Nestraníci (2,78 %) – na křesla v zastupitelstvu nedosáhla.

Alexandra Buršíková

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.