Ve Valašských Kloboukách získala volební prvenství strana Klobučané společně

Voliči rozhodli o tom, že vítězem komunálních voleb se stala strana KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ v čele s Eliškou Olšákovou. Díky obdrženým 22,68% hlasů získává v zastupitelstvu 5 křesel.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Voliči v sedmi valašskoklobouckých okrscích svými hlasy rozhodli o tom, že vítězem zdejších komunálních voleb se stala strana KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ v čele s Eliškou Olšákovou. Díky obdrženým 22,68% hlasů získává v zastupitelstvu pět křesel. Druhé místo a čtyři mandáty do zastupitelstva získává Sdružení nezávislých kandidátů 2018 s lídrem Daliborem Manišem. Tři posty v zastupitelstvu náleží volební straně PRO Valašské Klobouky s lídrem Karlem Ptáčkem a rovněž straně KDU-ČSL v čele s Vojtěchem Trčkou.

Mandáty do Zastupitelstva města Valašské Klobouky

Volební strana č. 1 – PRO Valašské Klobouky

Karel Ptáček 412 hlasů

Miroslav Maňas 391 hlasů

Petr Hradil 372 hlasů

Volební strana č. 2 – ANO 2011

Zbyněk Ritter 219 hlasů

Volební strana č. 3 – Občanská demokratická strana a nezávislí kandidáti

Václav Šuchma 248 hlasů

Michal Drga 237 hlasů

Volební strana č. 4 – Sdružení nezávislých kandidátů 2018

Luboš Tkadlec 587 hlasů

Dalibor Maniš 586 hlasů

Jaroslav Kubík 419 hlasů

Hana Tarabusová 416 hlasů

Volební strana č. 6 – Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová

Tomáš Kratochvíl 387 hlasů

Vojtěch Trčka 356 hlasů

Miroslav Fusek 328 hlasů

Volební strana č. 7 – Valašské Klobouky – Město pro život

Jaroslav Baloušek 343 hlasů

Volební strana č. 8 – „KLOBUČANÉ SPOLEČNĚ“

Eliška Olšáková 790 hlasů

Ludmila Šulcová 693 hlasů

Jiří Dohnal 629 hlasů

Ivana Sáblíková 548 hlasů

Josef Bělaška 512 hlasů

Volební strana č. 9 – Nezávislí a Soukromníci

František Sába 519 hlasů

František Adámek 326 hlasů

Volební účast ve Valašských Kloboukách činila 53,6%, k urnám se dostavilo 2168 oprávněných voličů, kteří v souhrnu odevzdali 40 406 platných hlasů. Nejčastěji přitom vybírali své kandidáty metodou křížkování. V obálkách se ovšem nacházelo také několik neplatných hlasovacích lístků. Voliči je do urny vhodili rozstříhané či s nadbytečným počtem označených stran nebo kandidátů. V jedné z obálek se namísto hlasovacího lístku objevil volební leták.

Mezi okrsky byla zaznamenána největší volební účast v místní části Mirošov, kde přišlo volit 71% oprávněných voličů. Ve Smolině zájem o komunální volby dosáhl 62% a v jednom z velkých volebních okrsků ve Valašských Kloboukách byla dosažena hranice 60%. Ostatní komise se setkaly s účastí okolo 50%.

Podrobné výsledky můžete najít ZDE NA WEBU ČESKÉHO STATISTICKÉHO ÚŘADU.

Lenka Zvonková
tisková mluvčí

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.