Ošetřování stromů v Táboře ještě neskončilo

V týdnu od pondělí 20.8. do pátku 24.8.2018 probíhalo ošetření stromů v Táboře. Byly ošetřeny stromy na tř. 9.května, na náměstí T.G.M., na Křižíkově náměstí a na lokalitách mimo centrum. Na stromech byly provedeny výchovné řezy, které stromům pomohou lépe zvládat extrémní průběh počasí a zajistí správnou stavbu koruny, případně odstraní defekty z minulých let. Arboristé budou dále v průběhu září pokračovat ošetřením dalších dřevin např. na Odpočinkové zóně Jordán od loděnice k botanické zahradě nebo na Náchodském sídlišti. Zde budou provedeny zdravotní a bezpečnostní řezy a instalována bezpečnostní vazba v korunách, aby byla zvýšena provozní bezpečnost dřevin a

Celý článek »

Dokončením rekonstrukce oddělení se v teplické nemocnici uvolní místo pro budování záchytné stanice

Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v plánované revitalizaci Nemocnice Teplice, o. z. S postupem prací na rekonstrukci chirurgického a gynekologicko-porodnického oddělení se ve čtvrtek 23. srpna seznámili členové vedení Krajské zdravotní, a. s. – Ing. Jiří Novák, předseda představenstva, a Ing. Petr Fiala, generální ředitel společnosti, které doprovodil MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z. Chirurgické oddělení je v současně době přechodně přemístěno do prostor určených pro vybudování záchytné protialkoholní a protitoxikomanické stanice. Po rekonstrukci se oddělení přestěhuje zpět a prostory pro stanici tím uvolní. „Jsem rád, že po dokončení rekonstrukce

Celý článek »

Ve školách finišují letní opravy

Práce na opravách vrcholí v ústeckých základních školách. Primátorka Věra Nechybová a její náměstek Jiří Madar se byli podívat na nová okna v Základní škole v Mojžíři. Ve škole byla stará nevyhovující okna vyměněna za plastová. Na projektu za zhruba 8 milionů korun probíhají poslední dokončovací práce. „Výsledek vypadá velmi dobře, pro děti i učitele to bude znamenat podstatně lepší podmínky pro výuku,“ uvedla primátorka Nechybová. Opravy probíhají ve dvacítce mateřských a základních škol a přijdou na přibližně čtyřicet milionů korun. Okna se vyměnila ve třech základních školách, v dalších budovách se práce týkaly například oprav sociálních zařízení, fasád,

Celý článek »

Ve Valašském Meziříčí začali zalévat stromy pomocí speciálních zavlažovacích vaků

Město Valašské Meziříčí se rozhodlo kvůli nedostatku srážek zvýšit zálivku stromů, které jsou v těchto dnech nejvíce ohroženy suchem. Zálivka nově vysazených stromů a mladých výsadeb z předešlých let je v porovnání s rokem 2017 téměř dvojnásobná. Na extrémní sucho město Valašské Meziříčí zareagovalo nově i zálivkou dospělých stromů s vysokou atraktivitou umístění. Efektivita zálivky byla dále podpořena pořízením zavlažovacích vaků, které zaměstnanci Městských lesů a zeleně přikládají k jednotlivým kmenům. Desítky litrů vody z nich pak pozvolna odtékají celé hodiny. „Jedná se o speciální techniku, která by měla být efektivnější než klasické zalévání. Běžné zalévání zeleně není v

Celý článek »

Skončila rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači

Třetí etapa rekonstrukce zimního stadionu ve Vsetíně je dokončena. Společnost Instop městu stavbu předala v pátek 24. srpna. „Zhotovitelská firma opravila šatny pro hokejisty z hostujících týmů, žákovské šatny, vstup na ledovou plochu, dále vybudovala nové zastřešení střídaček a kamenný obchod pro fanoušky,“ vylíčil vsetínský starosta Jiří Růžička s tím, že hokejisté hrají přípravná utkání na ledu s novou technologií bělení a lajnování. Vedle stanoviště pro imobilní fanoušky vzniklo nové sociální zařízení. „Jsem tomu rád, o lední hokej má totiž zájem stále více lidí s postižením, což vidíme v zaplněnosti jejich sektoru,“ řekl Jiří Růžička. Práce přišly město na

Celý článek »

Ve Vyškově vznikla dvě nová hřiště

Pomohou nasměrovat děti k celoživotní lásce k pohybu, umožní jim i jejich rodičům každodenně sportovat nedaleko jejich bydliště. Filosofie vedení města, které chce, aby v jednotlivých částech Vyškova byla možnost sportovního vyžití, je zřejmá. Letos se dočkaly i dvě místní části: Rychtářov a Hamiltony. Vedle rychtářovské hospody, u které se konají různé kulturní a společenské akce, je tak hotové víceúčelové hřiště s umělým povrchem o rozměrech 34 x 16 metrů. Nahradilo hřiště se štěrkovým povrchem. „Vznikla tak plocha pro malou kopanou, volejbal, nohejbal a tenis. V místě půjde rovněž hrát streetball. V zadní části hřiště jsme nechali postavit opěrnou

Celý článek »

Znojmo bude likvidovat plevel bez chemie. Nový stroj funguje na principu páry

Plevel mezi dlažbou na chodníku se nelíbí nikomu a všichni s ním bojují. Znojmáci nyní v ulicích města uvidí nový stroj na jeho likvidaci, který funguje na principu páry a nevyužívá žádné chemikálie. Herbicidy jsou jedním z nejúčinnějších prostředků na hubení plevelů. Dnes už se ale ví, že i při nejšetrnější aplikaci se při dešti dostává tato chemikálie do půdy a spodních vod. „Herbicidy bývají čím dál častěji označovány jako potenciální karcinogen, i proto jsme nechtěli na nic čekat, ale aktivně jsme udělali něco, abychom se k našemu zdraví a přírodě chovali šetrněji,“ vysvětluje nápad na pořízení speciálního stroje

Celý článek »

Žďárská MHD ceny nemění, slevy se týkají pouze dálkové dopravy

Od 1. září dojde v rámci celé republiky k zavedení slev pro studenty a důchodce na meziměstské a dálkové dopravě. Tyto slevy se nijak netýkají městské hromadné dopravy, proto i cena časových jízdenek (kuponů) nebo jednotlivého jízdného ve Žďáře nad Sázavou zůstává stejná. „Vláda rozhodla o zavedení slev pro určité skupiny obyvatelstva. Tyto slevy ale bude dotovat jen na spojích mezi městy. Na městskou hromadnou dopravu, kterou provozují města sama, žádná kompenzace nepřijde. Ale i přesto zůstává ve Žďáře nad Sázavou sleva pro děti od 6 do 15 let ve výši 50 % ze základního jízdného a důchodci od

Celý článek »

MHD se vrátí do běžného režimu s několika změnami

Změny se dotknout linek do Hybrálce, Hosova i Hruškových Dvorů. Od začátku školního roku dojde ke změnám v provozu některých linek jihlavské městské hromadné dopravy. Od 3. září dojde k navýšení spojů u linky číslo 8, která zajišťuje dopravní obsluhu Starých hor a Hybrálce, linka číslo 4 bude kvůli bezpečnosti školáků jezdit přes zastávku Pod Jánským kopečkem a od 1. října bude zrušena linka číslo 9 do Hosova. „Dopravní podnik města Jihlavy přebírá v plné míře dopravní obsluhu Hybrálce. Současně s tím dojde k navýšení počtu spojů obsluhujících zastávku Okrajová a posílí se dopravní spojení mezi oblastí Starých Hor

Celý článek »

Radní se zabývali podnětem občanů k rekonstrukci bývalé knihovny

Na svém pravidelném jednání radní více než hodinu a čtvrt diskutovali o rekonstrukci bývalé knihovny pro potřeby výkonu přenesené působnosti v oblasti sociálně právní ochrany dětí na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Někteří občané se totiž na město obrátili s podnětem zachovat tyto prostory ve stávající podobě a najít pro ně přijatelnější využití. Objekt knihovny je v tuto chvíli již šest let nevyužíván a město řeší akutní situaci nevyhovujících prostor pro citlivé agendy úřadu a snaží se tak vylepšit prostředí zejména pro občany, kteří potřebují projednat choulostivé rodinné problémy. Vedení města a příslušní úředníci ve spolupráci s architektem dlouhodobě

Celý článek »

Pro získání krajských stipendií platí nová pravidla

​Lepší prospěch a automaticky pravidelnou školní docházku budou muset mít od nynějška středoškoláci, kteří budou chtít získat krajské stipendium. Dosáhnou na něj nejen žáci několika vybraných, ale téměř všech oborů vzdělávání. Naopak u stipendií pro studenty vysokých škol došlo ke změně v tom smyslu, že nadále budou poskytována studentům zejména těch oborů, které jsou pro potřeby kraje v současné době nejdůležitější. Úpravy stipendijních programů prodiskutovalo vedení kraje, Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost při Zastupitelstvu Karlovarského kraje i odbor školství krajského úřadu. Změny schválila na svém jednání Rada Karlovarského kraje. „Původně jsme měli dvě středoškolská stipendia. Jedno bylo takzvaně

Celý článek »

Nový regionální dopravní systém PID Lítačka usnadní dopravu cestujícím ze Středočeského kraje

Cestujícím v městské hromadné dopravě v Praze a ve Středočeském kraji je nově k dispozici rozšířená služba platby za jízdné. Cestující mají na výběr mezi více platebními kanály. Dochází tak k zásadní modernizaci stávajícího systému odbavování v hromadné dopravě. Hlavním prvkem je digitalizace a propojování systémů. Díky novému odbavovacímu systému budou moci cestující dojíždějící ze Středočeského kraje konečně využít jeden platební systém pro celou jízdu, což zajisté ocení více než 100 000 osob, které denně do Prahy ze Středočeského kraje dojíždí. Na co se můžete těšit? Nově si cestující mohou zvolit nosič svého dlouhodobého časového kupónu. Buď jím bude

Celý článek »

Kateřina Linhartová

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient