Radní se zabývali podnětem občanů k rekonstrukci bývalé knihovny

Na svém pravidelném jednání radní více než hodinu a čtvrt diskutovali o rekonstrukci bývalé knihovny pro potřeby výkonu přenesené působnosti v oblasti sociálně právní ochrany dětí na odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Někteří občané se totiž na město obrátili s podnětem zachovat tyto prostory ve stávající podobě a najít pro ně přijatelnější využití.

Objekt knihovny je v tuto chvíli již šest let nevyužíván a město řeší akutní situaci nevyhovujících prostor pro citlivé agendy úřadu a snaží se tak vylepšit prostředí zejména pro občany, kteří potřebují projednat choulostivé rodinné problémy. Vedení města a příslušní úředníci ve spolupráci s architektem dlouhodobě zvažují, jak citlivě přistoupit k rekonstrukci prostor a jejich dočasnému uzpůsobení provozu sociálky. Jiné prázdné domy ve městě totiž není možné využít, protože nejsou v majetku města a jejich získání je nejen náročné a nejisté, a to dokonce v horizontu několika let, ale také finančně výrazně nákladnější, než úprava budovy knihovny. „Radní se shodli na tom, že záměr i nadále pokračuje. Přízemní prostor však je zamýšleno řešit tak, aby v případě jiného rozhodnutí v budoucnu bylo možné jej opět otevřít a využívat v odlišném režimu, než nyní radnice plánuje. Uskutečnění sanace vlhkého zdiva, výstavby toalet, bezbariérovosti a regenerace cenných prvků budovy pak bude objektu pouze ku prospěchu a umožní také rekonstrukci sálu v horním podlaží k využití občanům i zastupitelům,“ vysvětlil Jiří Anděl, náměstek primátorky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.