Ve Vyškově vznikla dvě nová hřiště

Pomohou nasměrovat děti k celoživotní lásce k pohybu, umožní jim i jejich rodičům každodenně sportovat nedaleko jejich bydliště. Filosofie vedení města, které chce, aby v jednotlivých částech Vyškova byla možnost sportovního vyžití, je zřejmá. Letos se dočkaly i dvě místní části: Rychtářov a Hamiltony.

Vedle rychtářovské hospody, u které se konají různé kulturní a společenské akce, je tak hotové víceúčelové hřiště s umělým povrchem o rozměrech 34 x 16 metrů. Nahradilo hřiště se štěrkovým povrchem. „Vznikla tak plocha pro malou kopanou, volejbal, nohejbal a tenis. V místě půjde rovněž hrát streetball. V zadní části hřiště jsme nechali postavit opěrnou zeď, kdy její část poslouží jako cvičná tenisová stěna,“ vyjmenoval starosta Vyškova Karel Goldemund.

Je tak rád, že se místní část rozrostla o chybějící typ sportovního vyžití. Hřiště má standardní vybavení včetně čtyřmetrového oplocení nebo držáků sítí a lajnování. Myslí i na lavičky pro hráče. Nejvýhodnější nabídku podala drnovická firma EDMA, s r. o., hřiště stálo bezmála 2 miliony a 290 tisíc korun včetně DPH.

Na přelomu prázdninových měsíců pak skončily práce na víceúčelovém hřišti v Hamiltonech. Sportoviště s umělým povrchem má rozměry 44 x 22 metrů a nabízí možnost zahrát si tenis, volejbal, nohejbal i malou kopanou. „Původní velké fotbalové hřiště se již v celé ploše nevyužívá a nové menší víceúčelové jsme nechali postavit v dolní části pozemku v sousedství již existujícího dětského hřiště. Celá lokalita tak uspokojí hned několik věkových skupin,“ poznamenal starosta Vyškova.

Vedle hřiště vznikla i zpevněná plocha s krytem ze zámkové dlažby, na které jsou lavičky pro hráče na bednách pro uložení sportovního nářadí. K hřišti vede přístupový chodník s mlatovým krytem napojený na cyklotrasu.

Sportoviště postavila společnost STAVBROS, s r. o., z Brodku u Prostějova za cenu zhruba 2 miliony a 360 tisíc korun včetně DPH. „Všichni dobře víme, že sport podporuje zdravý životní styl, učí týmové práci, zvyšuje sebevědomí i učí vypořádávat se s prohrou. Jednotlivými sportovišti mimo jiné pomáháme k vybudování vztahů mladých lidí ke sportu a pohybu, což je velmi důležité,“ připomněl vyškovský místostarosta Břetislav Usnul.

Obě hřiště budou mít svého správce, který bude dohlížet na režim a dodržování provozního řádu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient