Skončila rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači

(Aktualizováno před )

Třetí etapa rekonstrukce zimního stadionu ve Vsetíně je dokončena. Společnost Instop městu stavbu předala v pátek 24. srpna.

„Zhotovitelská firma opravila šatny pro hokejisty z hostujících týmů, žákovské šatny, vstup na ledovou plochu, dále vybudovala nové zastřešení střídaček a kamenný obchod pro fanoušky,“ vylíčil vsetínský starosta Jiří Růžička s tím, že hokejisté hrají přípravná utkání na ledu s novou technologií bělení a lajnování.

Vedle stanoviště pro imobilní fanoušky vzniklo nové sociální zařízení. „Jsem tomu rád, o lední hokej má totiž zájem stále více lidí s postižením, což vidíme v zaplněnosti jejich sektoru,“ řekl Jiří Růžička.

Práce přišly město na devět milionů pět set padesát tisíc korun. Z této částky zaplatí osmnáct procent Zlínský kraj, tedy přes milion šest set sedmdesát tisíc korun.

Opravovat se zimní stadion bude i v příštích dvou letech. Celkově obnova, která byla zahájena v roce 2016, přijde zhruba na padesát milionů korun.

„Stadion na konci devadesátých let zažil šest extraligových titulů. Nyní vsetínští hokejisté hrají Na Lapači první ligu,“ přiblížil vedoucí provozu zimního stadionu Petr Propš.

Stadion Na Lapači má kapacitu 5 400 míst, z toho 1 700 míst k sezení a 3 400 míst ke stání. V objektu je návštěvníkům k dispozici provozovna občerstvení s denním provozem, čtyři bufety, které jsou v provozu při hokejových zápasech, VIP salónek.

S výstavbou stálého zimního stadionu se začalo v roce 1962. Po dvou letech se Vsetín dočkal nového přírodního kluziště, od roku 1966 měl stadion umělou ledovou plochu. V roce 1979 začala první etapa výstavby krytého stadionu. Budovaly se základy, nosné pilíře a ocelové konstrukce. „Stavba byla prováděna za velmi složitých podmínek, protože nová hala s kapacitou pěti tisíc čtyř set diváků se stavěla nad původní ledovou plochou,“ řekl Petr Propš, který doplnil, že střecha byla postavena v roce 1982 a dostavba byla ukončena v roce 1985. Celá výstavba probíhala za intenzivní pomoci vsetínské veřejnosti.

Do majetku města Vsetín přešel zimní stadion 1. ledna 2009 ve značně zbědovaném stavu. V průběhu první poloviny roku proběhla oprava původního chlazení strojovny. V letních měsících, kdy zimní stadion přešel do správy Vsetínské sportovní, s.r.o., bylo provedeno mnoho prací spojených s odstraněním bezpečnostně – provozních závad.

V roce 2010 po ukončení hokejové sezóny proběhla kompletní rekonstrukce strojovny a chladicího zařízení a mantinelů ledové plochy. Součástí výměny mantinelů byly i nové střídačky, trestné lavice, box časoměřičů, sítě nad plexiskly a nové hokejové branky.

V roce 2011 po ukončení hokejové sezóny město Vsetín provedlo kompletní rekonstrukci osvětlení a ozvučení haly nad ledovou plochou a tribunami. Tento krok byl spojen i s odstraněním technického přemostění nad ledovou plochou.

V roce 2016 proběhla úprava technologie chlazení a byla položena nová podkladní betonová plocha pod ledem. Současně byla pořízena nová světelná tabule s digitální obrazovkou.

V roce 2017 pokračovala rekonstrukce zimního stadionu. Stavební úpravy zahrnovaly opravy pod tribunou na stání (šatna muži, šatny dorosteneckých a žákovských týmů, rozhodčích). Dále byly provedeny stavební úpravy hygienického zázemí pro návštěvníky a byly kompletně zrekonstruovány bufety.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz