Pleň chystá unikátní festival vzdělávání a práce

Největší veletrh vzdělávání a práce v Plzeňském kraji Posviť si na budoucnost se uskuteční 9. a 10. listopadu v areálu DEPO2015 v Plzni. Návštěvníci se mohou těšit na desítky organizací, mezi vystavovateli nebudou chybět zástupci středních škol, univerzit a významných zaměstnavatelů v regionu. Na realizaci akce, jež získala prestižní Národní cenu kariérového poradenství 2018 za regionální systém v podpoře volby vzdělávací a profesní dráhy žáků, se kromě města Plzně podílejí Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Infokariéra, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni, Plzeňský kraj a CzechInvest.

„První ročník festivalu Posviť si na budoucnost, který se konal v loňském roce, jasně ukázal, že tato akce má smysl. Svědčí o tom řada pozitivních reakcí a návštěvnost, která překročila čtyři tisíce lidí. Jsem rád, že se podařilo spojit síly a vytvořit jedinou akci, jež nabízí komplexní přehled v oblasti vzdělávání a trhu práce. Lidé tak nestojí před volbou, kterou akci vybrat, ale mají vše na jednom místě. Události, které výrazně zvyšují informovanost veřejnosti v důležitých oblastech, město jednoznačně podporuje,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Západočeská univerzita nabízí vysokoškolské vzdělání v technických i humanitně orientovaných disciplínách, ale také v oborech ekonomických, zdravotnických, pedagogických nebo uměleckých. Veletrh Posviť si na budoucnost umožní mladým lidem seznámit se s nabídkou našich fakult na jednom místě, což považuji za velmi užitečné a praktické, a věřím, že tuto možnost studenti středních škol využijí,“ řekl rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček.

Na festivalu se lidé dozvědí informace a novinky z oblasti vzdělávání. Školy představí obory, které nabízejí, žákům a studentům, kteří váhají ve volbě povolání, pomohou kariéroví poradci, chybět nebudou novinky pro pedagogy nebo atraktivní představení vystavovatelů z řad soukromého sektoru. „Rádi bychom stejně jako vloni dosáhli toho, že si návštěvníci akce odnesou spoustu užitečných informací a zároveň si užijí program, který je bude bavit. Součástí festivalu jsou zajímavé ukázky, interaktivní expozice a workshopy určené pro děti, rodiče i pedagogy. Z pozitivních ohlasů je vidět, že zejména pracovně vytížení rodiče dětí oceňují možnost vyrazit na veletrh i v sobotu, tento formát jsme se proto rozhodli i pro letošní ročník zachovat,“ řekl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně (SIT MP).

„Myslím, že veletrh je přínosný hned z několika důvodů. Často se například setkáváme s tím, že rodiče nemají aktuální informace z oblasti školství nebo trhu práce, což je samozřejmě pochopitelné, všichni se nemohou zajímat o všechno. Jenže tyto dezinformace leckdy vedou k ne zcela vhodnému směrování žáka na střední školu nebo k mylným představám o možném budoucím uplatnění, tedy pracovních podmínkách, mzdách a podobně, obzvláště, co se týká technických oborů. Žákům také pomáhá, že se mohou seznámit se zástupci a studenty škol, pro řadu z nich je totiž důležité navázat kontakt ještě před finálním rozhodnutím o volbě dalšího vzdělávání,“ vysvětlila projektová manažerka SIT MP Anna Čudáková.

Registrace na jednotlivé body programu není nutná. Akce začíná po oba dny v 9 hodin, v pátek končí ve 14 hodin a v sobotu ve 12 hodin, vstupné je zdarma.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak