Ve Zlíně opět propukla jarní „nemoc“

A je to tu zas. Jakmile přijde fotbalové jaro, ve Zlíně jakoby zapomněli, jak se hraje fotbal a jdou od porážky k porážce… 1. FK Příbram – Fastav Zlín 3:2 (1:1) V loňské sezoně byli zlínští hráči po podzimu devátí, celkově sice skončili desátí, ale jen tři body od sestupu. V ročníku 2016/2017 si v podzimní části vybojovali dokonce úžasné třetí místo, v jarních odvetách však získali přibližně třikrát méně bodů. A o rok dříve se opět na podzim pochlapili zajímavým šestým místem, avšak na jaře byli zase nejhorší, ale na udržení jim to jen tak tak stačilo. Po

Celý článek »

Pod trenéry Dukly a Karviné se začíná kymácet židle

Čtyři zápasy, čtyři prohry, to není moc dobrá vizitka nejenom pro hráče, ale především pro trenéra. Tato situace nastala u Dukly Praha a Karviné a je pravděpodobné, že kluby možná sáhnou k tomu nejjednodušímu řešení a to je výměna trenéra. Příbram – Dukla 4:0 (0:0) Dukla neměla před zápasem na kontě ani bod, což chtěla v tomto zápase za každou cenu změnit. Ihned se tak vrhla do útoku, ale se šancemi Brandnera a Schranze si brankář Švenger skvěle poradil. A do třetice opět zahrozila Dukla, ale příbramský brankář odolává. Uběhlo osm minut druhého poločasu a Příbram vedla. Matoušek našel

Baroš vstřelil hattrick! Zlín vyrovnal v poslední minutě

Ostrava – Příbram 3:0 (2:0) Ostravské publikum dostal do varu jejich miláček Milan Baroš, který už v páté minutě vstřelil gól, když využil centr Pazdery – 1:0. A to nebylo vše, ve 22. minutě si tento ostravský ostrostřelec vyskočil na centr Filla a přesně zavěsil – 2:0. Hosté se předvedli zajímavou Fantišovou střelou, která ale neskončila v síti. Tohle je jednoznačně Barošův zápas. V 51. minutě dovršil hattrick, když se nemýlil, poté co postupoval sám na brankáře Švengera – 3:0. Za devět minut mohl dokonce vstřelit tento bývalý reprezentant další gól, ale tentokrát nemířil přesně. Ale i další ostravský

Slavia je suverénní. I v Příbrami mohou být spokojení

Opět se potvrdilo pravidlo, že jak vyjede Bohemka ven, je více jak poloviční a málokdy získá nějaké body. Další vršovický tým Slavia vyhrála suveréně v prvním kole na hřišti Olomouce 3:0 a chtěla toto vítězství potvrdit i v domácím zápase nad dalším moravským týmem. Příbram – Bohemians 1905 4:2 (2:0) Začátek zápasu byl jednoznačně v režii domácích. Ve třetí minutě se ještě Skácel ve vyložené šanci netrefil, ale za tři minuty našel Slepička hezkým pasem Matouška, který se nemýlil a domácí se mohli radovat. Ale i Bohemka předvedla zajímavou akci, kterou ale Juliš ukončil jen střelou těsně vedle branky.

Zlín předvedl úžasný obrat. Nováček z Příbrami se uvedl remízou

Po včerejší předehrávce (Dukla – PLzeň 1:3) se dnes naplno rozjelo 1. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže. Nejvíce gólů si užili diváci ve Zlíně, kteří měli o to větší radost, že jejich tým vyhrál. A to gólem v nastavení, což je jedna z největších euforií, co může na fotbalových stadionech nastat. Nováček z Příbrami se uvedl remízou. A Liberec doma potvrdil roli mírného favorita. Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (0:1) Hosté předvedli v 7. minutě pěknou útočnou akci, kterou dotáhli až ke gólu, úspěšným střelcem byl Matějovský – 0:1. Vyrovnat mohl Beauguel, ale na Kamenára nevyzrál. To samé platilo

Prvoligoví fotbalisté na scénu! – 3. část. Jak se povede nováčkům?

Loňští nováčci 1. fotbalové ligy Sigma Olomouc a Baník Ostrava se zachránili. V Příbrami a Opavě, které postoupily letos, věří, že se jim podaří něco podobného. „Na ligu se těším jako malý kluk a už se nemohu dočkat, až to vypukne,“ říká prezident klubu Jaroslav Starka. „Samozřejmě nás čeká těžká sezona, ve které je naší prioritou záchrana. Ale věřím, že se udržíme, a čím výše skončíme, tím budu spokojenější.“ Příbram se vrátila do první fotbalové ligy jen po roční přestávce ve 2. lize. A v podstatě i s „druholigovým“ mančaftem vstupuje do sezony. Ekonomické možnosti (nebo spíše nemožnosti) jí

Příbram si udržela opory, Skácel si konec s kariérou rozmyslel

Cílem nováčka je zpravidla udržet se. Příbram by ráda kromě toho hrála v naší nejvyšší lize i důstojnou roli. K tomu by jí mělo pomoci to, že v kádru příliš ke změnám nedošlo, takže důležitou devízou by mohla být sehranost. „Samozřejmě nás čeká těžká sezona, ve které je naší prioritou záchrana. Ale věřím, že se udržíme, a čím výše skončíme, tím budu spokojenější,“ říká majitel klubu Josef Stárka. K příchodům nových hráčů zatím nedošlo, klubu se alespoň povedlo proměnit hostování Antonína Fantiše a Petra Průchy v přestup. „Jsem rád, že se nám podařilo přetavit hostování v přestup a Tonda

Příbram udělala důležitý krok k postupu do nejvyšší fotbalové ligy

Příbram v minulém zápase nečekaně prohrála se zachraňujícím se Ústím nad Labem a ztratila na druhém místě náskok před dotírajícími týmy (Pardubice, Hradec Králové). Včerejší dohrávku ve Varnsdorfu však zvládli příbramští hráči skvěle a opět si vytvořili pětibodový náskok před „východočeským dvojblokem“. I když na začátku zápasu zažila Příbram šok, Varnsdorf se už v první minutě ujal vedení! Varnsdorfští rychle rozehráli standartní situaci, kterou v gól proměnil Dordič – 1:0. Branka příbramské hráče hodně srazila, takže následující minuty byly v režii domácích. Poté se však favorit dostával více do tempa, což ve vedlo i ke skórování. Soldát si šikovně

Opava má superformu, už popáte za sebou vyhrála

Na prvním místě 2. fotbalové ligy je Opava se 46 body, druhá je Příbram s odstupem pěti bodů (ale ještě má zápas k dobru). Třetí příčku zatím okupuje už s odstupem Hradec Králové (34). Tentokrát se Opava trochu nadřela, v Pardubicích dala jediný gól. Pardubice si prohrou pravděpodobně zkomplikovaly případný boj o postup do nejvyšší soutěže. V jarních odvetách se velmi trápí Třinec, který se po podzimu držel na postupových příčkách. V posledních pěti utkáních dosáhl však jen na čtyři remízy a jednu prohru… Na opačné straně tabulky jsou Frýdek Místek (18 bodů), Ústí n. Labem (17) a Vítkovice

Opava s Příbramí si nadále udržují postupové pozice

Zatímco Opava s Příbrami si doma poradily vcelku v pohodě se svými soupeři, další ze spolufavoritů, tým Českých Budějovic, prohrou v Ústí nad Labem pravděpodobně vypadl ze hry o postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Při pohledu na tabulku by ještě mohly první dva zmiňované týmy pozlobit kluby z Hradce Králové, Pardubic a možná Třince. I když moravskoslezský tým dostal nečekaně velký brankový příděl právě v Hradci Králové… Za zmínku určitě stojí zápas Opava – Znojmo, které navštívilo přes pět tisíc diváků. Takovouto návštěvu by jim mohl závidět i některý prvoligista. Opava – Znojmo 3:0 (1:0) Branky: 25. Kuzmanovič, 70.