Search
Close this search box.

Prvoligoví fotbalisté na scénu! – 3. část. Jak se povede nováčkům?

Loňští nováčci 1. fotbalové ligy Sigma Olomouc a Baník Ostrava se zachránili. V Příbrami a Opavě, které postoupily letos, věří, že se jim podaří něco podobného. „Na ligu se těším jako malý kluk a už se nemohu dočkat, až to vypukne,“ říká prezident klubu Jaroslav Starka. „Samozřejmě nás čeká těžká sezona, ve které je naší prioritou záchrana. Ale věřím, že se udržíme, a čím výše skončíme, tím budu spokojenější.“

Příbram se vrátila do první fotbalové ligy jen po roční přestávce ve 2. lize. A v podstatě i s „druholigovým“ mančaftem vstupuje do sezony. Ekonomické možnosti (nebo spíše nemožnosti) jí dovolily získat jen Jana Rezka. A u dvou hráčů (Petr Průcha a Antonín Fantiš) změnila hostování v přestup. „Přestup zpátky domů mě těší. Mám většinu blízkých okolo sebe a navíc mám rád zdejší prostředí. Těším se na ligu, snad se nám start povede,“ podotýká Antonín Fantiš.

Jan Rezek hrál naposledy v Teplicích, kam vloni odešel právě z Příbrami. „Během toho roku, co jsem byl v Teplicích, jsme s Příbramí zůstávali v kontaktu. Stále mě lákali, abych se vrátil,“ říká zkušený záložník. Poté co pocítil, že by Teplicích už moc šancí v základní sestavě nedostával, měl jasno v tom, že se chce do středočeského města vrátit. „Pár mladíčků z loňska tady ještě je,“ rozhlížel se Rezek. „Ale jinak se kabina za ten rok obměnila opravdu hodně. Co jsem stihl poznat, tak je tu zajímavý mix hráčů, a sám jsem zvědavý, jak nám to v lize půjde,“ těší se.

Zajímavostí určitě pro Rezka je to, že jeho současný tým nastoupí v prvním kole proti Teplicím…

Druhý nováček Opava se také v létě zrovna nepřednáněla v přestupových dostizích. Spíše se zaměřila na šikovné hráče druhé ligy, Juřenu z Třince a Jana Řezníčka. Navíc dá šanci několika mladým hráčům z juniorky.

Hned v prvním kole jí čeká fotbalový svátek, v sobotu nastoupí na pražské Spartě. „Hrát první zápas na Spartě je sen. Moc se na to těším, ostatně jako všichni. Nepojedeme tam zastrašení. Odevzdáme sto procent a věřím, že uhrajeme dobrý výsledek,“ říká útočník David Puškáč.

Generálka na první ligu Opavě příliš nevyšla, podlehla slovenské Skalici 0:2. „V prvním poločase nám chyběla akorát branka. Někdy se holt stane, že i lepší mužstvo prohraje. Soupeř nás potrestal ze dvou standardek, ale je fakt, že směrem dopředu jsme nebyli tolik přímočaří. Pro mě je to ovšem před startem sezony ideální výsledek, protože si nebudeme myslet, že umíme všechno,” podotkl po zápase opavský trenér Roman Skuhravý.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient