Search
Close this search box.

V Chotyni hořel byt v pečovatelském domě, zranila se žena a policista

Ve středu nad ránem byly povolány Krajským operačním a informačním střediskem HZS Libereckého kraje čtyři jednotky k požáru bytové jednotky v pečovatelském domě v Chotyni. Při požáru došlo ke zranění uživatelky bytu a policisty, který ji zachránil ze zakouřeného bytu. Před příjezdem hasičů proběhla evakuace obyvatel domu a některé hasiči odvedli z bytů do shromažďovacího prostoru. Hasiči na lokalizaci a likvidaci požáru použili jeden útočný proud a přetlakovou ventilaci, kterou byl hustý kouř vytlačen mimo objekt. Zraněné osoby byly předány Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje k dalšímu ošetření. Na místě byl přítomný i evakuační autobus HZS Libereckého kraje.

Při průzkumu byla používána termokamera a za pomocí detektoru byly kontrolovány všechny bytové jednotky na nebezpečné koncentrace vzniklých při požáru. Poté byl obyvatelům umožněn návrat do jejich bytů. Po předání místa události vyšetřovali příčin požáru a příslušníkům Policie ČR se jednotky postupně vrátily zpět na své základny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient