Search
Close this search box.

V Lovosicích se blíží jednání o grantech

Lovosice se i letos připravují na vypsání grantů na podporu různých zájmových organizací, kroužků a spolků se sportovním, kulturním nebo sociálním zaměřením. Vypsány by měly být tři granty: Dotační program „Sport a volný čas 2018“, Dotační program „PODPORA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2018 zařazených do Základní sítě sociálních služeb Ústeckého kraje na období 2016-2018“, Dotační program „PODPORA SOUVISEJÍCÍCH SLUŽEB PRO ROK 2018 – pro organizace zapojené v komunitním plánování města Lovosice“.

Na všechny tři programy je dohromady vyčleněno 1 750 000,- Kč. Vyhlášeny budou pravděpodobně od 3. dubna 2018 a příjem žádostí bude možný pravděpodobně od 3. do 11. května 2018 v případě grantů na sociální a související služby a od 3. do 15. května 2018 u grantu sport a volný čas.

Podpora dotačního programu „Sport a volný čas pro rok 2018“ má být zaměřena na sportovní a volnočasové akce mezinárodního, republikového, regionálního a místního významu, rozvoj a činnost sportovních a zájmových organizací pracujících s mládeží a uspořádání sportovních soutěží, táborových aktivit nebo realizace soustředění.

Podpora sociálních služeb pro rok 2018 se by se měla vztahovat na základní činnosti při poskytování sociálních služeb definovaných zákonem o sociálních službách v souladu s Komunitním plánem péče města Lovosice. Podpora souvisejících služeb bude určena pro organizace zapojené v komunitním plánování města Lovosice na podporu volnočasových aktivit v souladu s komunitním plánem péče města Lovosice. O grantech bude rozhodovat zastupitelstvo města v březnu na svém druhém jednání v tomto roce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient