Search
Close this search box.

Je konec. Olomouc rozhodující bod v sérii nezískala a končí

Byla to sezóna plná zvratů. Radostné euforie i pár zklamání. Kohouti však celý extraligový ročník překvapovali své soupeře a jednoznačně se jim svými výkony podařilo zničit „cejch outsiderů“. Ba co víc, už teď se mohou řadit mezi největší překvapení roku. Jejich sezónu zakončila prohra ve pátém zápase s plzeňskými indiány, kteří si šli za vítězstvím už od první třetiny postupným navyšováním svého náskoku. Olomouc nakonec podlehla na západě Čech v poměru 0:5, její extraligová cesta tak skončila ve čtvrtfinále Generali play-off.

Utkání načal v úprku po chybě Plzně v útočném pásmu Holec. V situaci dva na jednoho vypálil, avšak Svoboda zasáhl ramenem. To modrobílí chybu Olomouce ihned potrestali. Miroslav Indrák se prohnal kolem obránců Hanáků až před Konráda, jehož překonal svižnou střelou k levé tyči. Po chvilce z mezikruží vypálil Kracík a jen těsně minul zařízení. Poté se u pravé tyče zjevili Jones s Kubalíkem, avšak hostující muž s maskou v této situaci odolal. Bravurně si pak vedl i proti Denisu Kindlovi, jenž osamocený na brankovišti zkoušel kličku do bekhendu.

Stejné šance se naskytla i Stachovi, Konrád svůj tým držel nad vodou. A tak mohli udeřit Hanáci. Holec nic nevymýšlel, z levé strany napřáhl a Svoboda puk vyrazil na brankovou konstrukci. Do první pauzy ale přeci jenom ještě udeřilo. Ryan Hollweg obdržel příhru na pravý kruh a vymetl bližší horní růžek.

Prostřední část odšpuntoval dorážkou Kantner, síť však rozvlnil pouze z boku. Mnohem lépe si vedl Denis Kindl, který na pravém kruhu našteloval svůj kanón a div že neprotrhl síť. Čtvrtý gól měl na holi Mertl z mezikruží, zbavil se ještě protihráče, skórem ale nakonec nepohnul. Na druhé straně ihned po buly tvrdě vypálil Houdek, Svoboda však pumelici srazil do rohu.

Z pravého kruhu to zkusil také Eberle, jenže minul zařízení. Lépe si ze stejné pozice na druhé straně vedl z jízdy Kubalík, Konrád kotouč ale vykopl pravým betonem. Čaroval ale i domácí strážce svatyně, když se do přihrávky ze strany na stranu opřel z první Laš. Když před sirénou do sítě neprošla tečovaná rána Kadlece od modré, nesli si do závěrečné dvacetiminutovky tříbrankový náskok Západočeši.

V ní jako první ohrozil tváří v tvář Konráda Gulaš, gólman kohoutů nicméně zakročil vleže v haškovském stylu. V početní výhodě zase Kadlecova tečovaná dělovka od modré rozezvučela tyč, vzápětí Mertl z mezikruží z první našel pouze střed branky. Dali o sobě vědět i Hanáci. Ostřížek se prodral k pravé tyči, kde jeho zakončení bekhendem zastavil Svoboda. Pak se do přečíslení dva na jednoho trhl Stach, zasekávačkou se zbavil posledního hráče Olomouce, avšak ne betonu Konráda.

Ani on nemohl ale dosáhnout na přesilovkovou trefu Michala Moravčíka, který si našel na brankovišti vyražený pokus Kracíka. Téměř vyprodaná Home Monitoring Aréna se následně doškala bohužel i páté branky, kterou po akci na jeden dotek vystřelil zamířením z mezikruží do pravé šibenice Miroslav Indrák. Olomouc tak ukončila své extraligové putování během této fantastické sezóny ve čtvrtfinále Generali play-off.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC 5:0

HC Škoda Plzeň: Svoboda – Moravčík, Kadlec, J. Kindl, Čerešňák, Sklenička, Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kratěna, Indrák – D. Kindl, Kracík, Kantner – Hollweg, Preisinger, Kubalík.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Jaroměřský, J. Galvas, L. Galvas, Houdek – Burian, Knotek, Irgl – Káňa, Ostřížek, Skladaný – Laš, Matai, Eberle – Holec, Herman, Jergl

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient