Search
Close this search box.

Sezónu uzavřeli florbalisté FBC ČPP Bystoň přesvědčivou výhrou ve Střešovicích

Kdyby florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava hráli stejně jako v posledním kole základní části Tipsport Superligy, postup do play off by jim nemohl uniknout. Ve 26. kole soutěže totiž přesvědčivě zvítězili v Praze nad Střešovicemi 11:4. Jenže ani tříbodový výhra jim už k posunu z 9. místa nemohla nestačit, a sezona jim tak skončila.

„Do zápasu jsme šli uvolněni a také podle toho naše hra vypadala. Na začátku jsme proměnili skoro všechny šance,“ hodnotil duel ostravský trenér Michal Trunkát. V první třetině totiž jeho svěřenci zasypali gólmana Tatranu Tomáše Kafku spoustou střel, šest z nich prošlo až do sítě.
„Na klucích je jednoduše znát, že když jsou v pohodě, věří si a také je to na hřišti vidět. Je škoda, že jsme si play off nechali zbytečně utéct,“ litoval Trunkát předchozích bodových ztrát, které rozhodly o tom, že FBC Ostrava vyřazovací boje o titul hrát letos nebude.
Nejproduktivnějšími hráči utkání byli ostravští Jakub Mendrek, který nasbíral 7 kanadských bodů za čtyři branky a tři asistence, Petr Trulík si na závěr sezony připsal pět bodů za gólový hattrick a dvě brankové asistence.

Střešovice: Kafka (32. Mich. Rebro) – Tlapák, Heřmanský, Deutsch, Švejkovský, Svačinka, Mühlfait, Ja. Kolísko, Vítovec – Komárek, Jiř. Kolísko, Jak. Kolísko – Meliš, O. Němeček, Kreysa – Ullmann, Váňa, Brautferge
FBC Ostrava: Klobučník (Laja) – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin – Trulík, Klimscha, Eichner – Daniš, Mendrek, Moravčík – Čonka-Skyba.
Branky a nahrávky: 10.Komárek, 14.Ji.Kolísko (Ja.Kolísko), 16.Meliš (Vítovec), 52.Mühlfait (Brautferger) – 2.Trulík (Klimscha), 7.Klimscha (Mendrek), 12.Daniš (Jurdzin), 13.Trulík (Lipový), 19.Eichner (Kubíček), 19.Mendrek (Trulík), 26.Mendrek, 34.Klimscha (Mendrek), 46.Mendrek (Šebesta), 56.Mendrek (Trulík), 59.Trulík (Mendrek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient