Search
Close this search box.

Olomoucký návrat na vítěznou vlnu odnesla Ostrava

Po porážkách v Liberci a doma s Prostějovem nastoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc k dohrávce 6. kola nadstavbové části extraligy v Ostravě, která se po krátké herní krizi začíná v posledních týdnech opět výsledkově zvedat. Na palubovce však vládl druhý tým tabulky: vysokoškolačky porazily domácí celek bez větších potíží 3:0.
Oboustranně nervózní začátek duelu byl ve znamení mírného vedení hostů (6:9), které se postupně navyšovalo až na pětibodový rozdíl (8:13). Jenže za stavu 15:15 bylo opět vyrovnáno. Rozhodl tak teprve olomoucký nápor při servisu Dedíkové (16:16, 16:22) a univerzita už v poklidu dotáhla úvodní set do vítězného konce.
Nejblíže alespoň k dílčímu úspěchu byly Ostravanky na začátku druhého dějství, kdy rychle vedly 6:1. Hanačky však ještě do technického oddechového času skóre otočily (7:8) a ve druhé pauze už vedly 16:10. Náskok Olomouce narůstal až do stavu 13:22 a jen díky tříbodové šňůře v samotném závěru dosáhl domácí celek ještě přijatelného výsledku 17:25.
Dlouho vyrovnanou třetí část duelu (7:8, 13:10, 18:18) rozhodly vysokoškolačky ve svůj prospěch dvěma tříbodovými sériemi v koncovce – nejprve odskočily na 18:21 a poté od stavu 20:22 dovedly zápas do vítězného konce.
„Dnes rozhodl servis a příjem. Soupeř nás v klíčových momentech zatlačil a my jsme se s tím smířili. Bylo tam moc nevynucených chyb na naší straně, do dalších zápasů musíme zlepšit obranu,“ konstatoval trenér Ostravy Zdeněk Pommer.
„Bylo to celkově o poznání snazší, než jsme čekali,“ přiznal olomoucký kouč Jiří Teplý. „Hlavně na začátku bylo poznat, že domácí hráčky jsou hlavami možná ještě v Rusku na evropském poháru. Vedli jsme sice 9:6, ale z toho nám snad pět bodů zařídil soupeř zkaženými servisy. My jsme ovšem chybovali také, teprve pak se začalo pořádně hrát. Je dobře, že jsme to po dvou porážkách za sebou takto zvládli, mělo by to pomoci našemu sebevědomí před rozhodující částí sezony,“ pochvaloval si Teplý.
Nabitý zápasový program tohoto týdne zavede vysokoškolačky už ve středu na palubovku Frýdku-Místku. Utkání 8. kola extraligové nadstavby zde začne v 17 hodin.

TJ Ostrava – VK UP Olomouc 0:3 (-19, -17, -20)
Rozhodčí: Kovář, Pecháček
Čas: 76 minut
Diváků: 150
Ostrava: Valková, Makauskaiteová, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková.
Olomouc: Strušková, Dudová, Košická, Ćutuková, Napolitano Šenková, Dedíková, libero Sainová. Střídala: Sajdová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient