Search
Close this search box.

Slovan bude bojovat o účast v semifinále tuzemského poháru

Dnes (středa – 7. 3.) od 17:00 se v pražském Edenu svede bitva o účast v semifinále tuzemského poháru. Slovan rozhodně nečeká lehký týden – nejen, že se v rámci MOL Cupu utká se sešívanými, v lize se pak v neděli střetne s první Plzní. Jak Slovan zvládne nelehký boj o evropské poháry na dvou frontách?

Souboj konkurentů z horní části tabulky

Pokud chcete zvítězit, musíte porazit ty nejlepší. Tak zní známé přísloví, které bude pro Liberecké důležité, jelikož se střetnou s úřadujícím mistrem a jedním z aspirantů na vítězství v poháru – Slavií Praha.

Slovan se v probíhajícím ročníku MOL Cupu představí ve čtvrtém utkání. První zápas (ve 2. kole) vyhrál nad MFK Dobříš 3:0. Ve 3. kole si Slovan poradil s Hodonínem až v prodloužení, ve kterém nasázel domácím čtyři branky. Stejný scénář jako v Hodoníně si Slovan nachystal ale i domů k Nise, kde až opět v prodloužení přemohl Karvinou 5:3.

Slavia startovala v MOL Cupu až od 3. kola, kde dost jasně porazila FK Fotbal Třinec 5:1. V osmifinále porazila Vysočinu Jihlavu 3:1 a zajistila si postup do čtvrtfinále, kde změří síly se Slovanem Liberec. Oba týmy patří k letošní špičce ligy (Slavie je druhá, Slovan o pouhé čtyři body za ní na čtvrté pozici). Z poslední vzájemné konfrontace odcházel (právě z Edenu) spokojenější severočeský klub, když vyválčil cennou výhru a ukončil dlouhou sérii pražské Slavie bez prohry.

Mnoho shledání

Ač to není úplně patrné, mnoho hráčů obou klubů v relativně nedávné době oblékalo dres současného soupeře. Za ex-liberecké můžeme jmenovat duo Ondřejů Kúdelu a Koláře, kteří za Slovan váleli ještě na podzim. V minulé sezoně za Slovan hráli také Jan Sýkora, Tomáš Souček a bývalý kapitán Lukáš Pokorný. Další známou tváří pro fandy Slovanu je jistě brankář Přemysl Kovář. A nejen to, trenérem Slavie je náš bývalý kouč Jindřich Trpišovský, post sportovního ředitele zastává Jan Nezmar.

V rámci domácí pohárové soutěže se oba kluby zatím střetly třikrát. Ve finále v roce 1999 se v prodloužení po Horváthově brance radovali Vršovičtí. O rok později pak modrobílí svému soupeři porážku oplatili vyřazením ve čtvrtfinále. V roce 2002 ve stejné fázi soutěže uspěli červenobílí. Kdo se tentokrát dostane do semifinále MOL Cupu, se rozhodne ve středu od 17:00 ve vršovickém Edenu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient