Search
Close this search box.

Pardubičtí florbalisté utrpěli v posledním kole základní části debakl 0:6

Pardubickým florbalistům se nepodařilo se základní částí rozloučit vítězstvím. Otrokovice vynulovaly Sokol i podruhé v sezóně a odvezly si výhru 6:0. Na pardubickém postupu do play off to ale nic nemění a Východočeši se ve čtvrtfinále utkají s Mladou Boleslaví.

Pardubicím nevyšel vstup do zápasu, když hned po 59 vteřinách hry inkasovaly. „Někdy do páté minuty nebyl výkon vůbec ideální, ale na srovnání bylo stále dost času, takže si nemyslím, že by nás to nějak ovlivnilo. Šancí bylo dost, ale všechny skončily buď na blocích Otrokovic nebo na výtečném Michajlovičovi. Nebudeme si nic nalhávat, nedat jim za dva zápasy ani jednu branku není úplně bilance k chlubení. Mě osobně to mrzí hlavně kvůli fanouškům, kteří přišli a viděli šest gólů Otrokovic. Věřím, že příště jim uděláme větší radost,“ říká obránce Jan Bílý.

Ještě hůře bylo pro Sokol mezi 24. a 27. minutou, kdy inkasoval další tři branky. „Myslím si, že od zápasu ve Znojmě je to taková naše zápasová klasika, kdy nehrajeme úplně špatně a pak přijde fáze zápasu, která nás položí. Nebylo to poprvé a určitě se z toho musíme poučit, protože nás to často stojí zápas. Dnes konkrétně to bylo pár ztrát na půlce, které soupeř nekompromisně potrestal,“ myslí si Bílý. Sokol na branky hostů už nedokázal odpovědět a Otrokovicím nakonec podlehl 0:6.
To, že se Pardubice trápily v koncovce, potvrdil i jejich trenér Ladislav Štancl. „Jsou v nás rozporuplné pocity, teď převládá zklamání a frustrace, které se prohlubovaly postupem zápasu. Neuvěřitelné trápení v koncovce, kdy nám to dnes zkrátka a jednoduše nelepilo. Za týden nás čeká play off, takže toto musíme hodit za hlavu a svou koncentraci upnout k vrcholu sezóny,“ řekl po utkání pardubický kouč.

Pár minut po konci utkání posledního kola základní části Tipsport Superligy proběhlo vybírání soupeřů do play off. Jako první volila Mladá Boleslav, která opanovala základní část se ziskem 68 bodů. A středočeská volba padla právě na osmý Sokol. Čtvrtfinálová série, která se hraje na čtyři vítězná utkání, začíná o víkendu na půdě Mladé Boleslavi. Na Dašickou se série přestěhuje o víkendu 17. a 18. března.

26. kolo Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Hu-Fa Panthers Otrokovice 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Sestava Pardubic: Musil Petr, Levínský Jakub – Oubrecht Václav, Kunt Ondřej, Brychta Karel, Ďopan Marek, Bílý Jan, Krigovský Filip – Petr Patrik, Janeček Michal, Zozulák Martin, Kourek Jan, Teichman Ivo, Dlesk Tomáš, Gregor Lukáš, Pakosta Přemek, Burian Jakub, Němeček Petr, Formánek Radek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient