Satoranský vytvořil nový český rekord. Na palubovce strávil 45 minut

Dosavadní český rekord v počtu minut strávených na palubovce zápasu NBA byl dnes v noci překonán. Hráč Washingtonu Wizards Tomáš Satoranský odehrál proti Los Angeles Lakers 45 minut. Dosud držel rekord Jiří Welsch, který před 13 lety v dresu Milwaukee pobyl na hřišti o dvě minuty méně.
Satoranský bude na dnešní zápas rád vzpomínat i díky dalším statistikám, nastřílel totiž 11 bodů, měl čtyři doskoky a přidal pět asistencí.
Washingtonu se podařilo překvapit favorizované Los Angeles s hvězdným LeBronem Jamesem i bez čtyř zraněných hráčů, kteří zpravidla v zápase odehrají slušnou řádku minut. Tým z hlavního města porazil klub z Kalifornie 128:110.
„Tohle bylo naše nejsolidnější vítězství v sezoně. Tohle je cesta, odrazit se od dobré obrany. Když jsme všichni ve hře a každý přijmeme svou roli, můžeme být opravdu dobří,“ řekl po zápase Satoranský novinářům. „Hrál s nasazením. To mám na něm rád. Potřebujeme více hráčů s takovým nasazením,“ chválil Satoranského kouč Scott Brooks.

Pro Washington je tato výhra nesmírně důležitá, protože měl za sebou sérii porážek.
V příštím utkání se střetne Satoranský a spol. s Atlantou Thrashers, které se letos vůbec nedaří. Pro Washington je to tak velká příležitost získat další body, které by ho mohly přiblížit k pozicím zaručujícím play-off.