Satoranský vytvořil nový český rekord. Na palubovce strávil 45 minut

Dosavadní český rekord v počtu minut strávených na palubovce zápasu NBA byl dnes v noci překonán. Hráč Washingtonu Wizards Tomáš Satoranský odehrál proti Los Angeles Lakers 45 minut. Dosud držel rekord Jiří Welsch, který před 13 lety v dresu Milwaukee pobyl na hřišti o dvě minuty méně.
Satoranský bude na dnešní zápas rád vzpomínat i díky dalším statistikám, nastřílel totiž 11 bodů, měl čtyři doskoky a přidal pět asistencí.
Washingtonu se podařilo překvapit favorizované Los Angeles s hvězdným LeBronem Jamesem i bez čtyř zraněných hráčů, kteří zpravidla v zápase odehrají slušnou řádku minut. Tým z hlavního města porazil klub z Kalifornie 128:110.
„Tohle bylo naše nejsolidnější vítězství v sezoně. Tohle je cesta, odrazit se od dobré obrany. Když jsme všichni ve hře a každý přijmeme svou roli, můžeme být opravdu dobří,“ řekl po zápase Satoranský novinářům. „Hrál s nasazením. To mám na něm rád. Potřebujeme více hráčů s takovým nasazením,“ chválil Satoranského kouč Scott Brooks.

Pro Washington je tato výhra nesmírně důležitá, protože měl za sebou sérii porážek.
V příštím utkání se střetne Satoranský a spol. s Atlantou Thrashers, které se letos vůbec nedaří. Pro Washington je to tak velká příležitost získat další body, které by ho mohly přiblížit k pozicím zaručujícím play-off.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak