Dotovaný projekt pomáhá sociálním službám na Hustopečsku

Ve středu 12. prosince se sešli aktéři projektu komunitního plánování v Mikroregionu Hustopečsko. Ten odstartoval více než před rokem a jeho hlavním cílem je zajištění efektivního fungování sociálních služeb tak, aby reagovaly na potřeby uživatelů a byly na dobré úrovni.

Společné setkání se neslo v předvánoční přátelské atmosféře a svoje zkušenosti si vyměnili členové jednotlivých pracovních skupin. Ty jsou celkem tři a každá z nich se věnuje jinému okruhu. Patří mezi ně lidé, kterým hrozí sociální vyloučení, rodiny s dětmi v obtížných životních situacích a senioři či zdravotně postižení.

Jedním z dílčích úkolů, které si projekt dotovaný z peněz Evropské unie i rozpočtu státu vytyčil, je lepší informovanost o nabídce a možnostech služeb v našem regionu.

Akce, která se konala v zázemí hustopečské apoštolské církve, se zúčastnili zástupci z řad poskytovatelů, uživatelů i vedení města. „V Hustopečích na plánu rozvoje sociálních služeb pracujeme průběžně. Nově budujeme bytový dům pro starší občany, stále větší poptávka je po provozovaném senior taxi a prostor pro sociální činnost bude i v novém Centru volného času Pavučina,“ vyjmenovala aktivity města starostka Hana Potměšilová.

Program odpoledne zpestřila i přednáška pastora Karla Fridricha o nedávné cestě do afrického Malawi, kam jezdí se svým týmem pravidelně pomáhat organizaci pečující o sirotky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.