Rytíři prohráli v Karlových Varech a zkomplikovali si pozici v závěru baráže

V Karlových Varech Rytířům hned od začátku nic nevycházelo. Energie začala ve vysokém tempu a v první části šla do vedení. Ještě se navíc prohloubilo kladenské trápení v koncovce, a tak se hosté za celých šedesát minut gólu nedočkali. Domácí zaznamenali v každé části po jedné přesné trefě a zkušeně si dokráčeli pro další tři body. Kladeňáci prohráli 0:3 a před posledními dvěma koly jsou poslední.

Domácí Energie byla už před zápasem velmi blízko postupu do nejvyšší soutěže a od úvodu si cílevědomě šla za svým snem. Karlovarští na Rytíře vletěli v obrovském tempu a v prvních minutách měli jasně navrch. Špatnou kladenskou rozehrávku pak navíc využil Michal Vachovec, který přetěžil Skuhravého přihrávku ve vedoucí gól – 1:0. Kladeňáci mohli odpovědět v početních výhodách, jenže obrana Energie fungovala takřka bezchybně a ušetřila svému brankáři většinu práce.

Ve druhé třetině se bohužel pro hosty obraz hry příliš nezměnil. Naopak ještě přišla kladenská vyloučení. Během klasického oslabení i oslabení ve třech se ale Rytíři velikému náporu ubránili. Studená sprcha však přišla těsně před polovinou střetnutí. Martin Kohout vystřelil z kruhu do bližšího rohu branky a překonal Lukáše Cikánka – 2:0. O pár minut později mířil do úplně odkryté klece Petr Stloukal, vůbec ale kladenskou svatyni nezasáhl. Kladno se dostalo do první větší možnosti až v závěrečné minutě a znovu se zaskvěl Závorka. Jedovatou střelu Tomáše Redlicha vytěsnil se štěstím mimo a proti pokusu Daniela Kružíka se včas přemístil.

Do třetí části už vstoupili Kladenští lépe a stále živili naděje na dramatický závěr. Zatímco domácím ale vše vycházelo, hosté byli v křeči. Závorka si se všemi střeleckými pokusy Rytířů poradil a zahrozit mohli jeho kolegové v poli. Stanislav Balán se vytočil v mezikruží ke střele a vypálil pod horní tyč – 3:0. Další nepříjemnost přišla pro hosty vzápětí. Zákrok Davida Šticha byl posouzen jako faul kolenem a kladenskému bekovi byl uložen trest do konce utkání. Rytíři sice dlouhé oslabení ubránili, jenže k snížení už se nedostali.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary):
My jsem si od prvního střídání šli za tím, co jsme chtěli. Tedy urvat tři body a udělat další důležitý krok za naším cílem. To se nám od prvního střídání dařilo. Až na osm deset minut ve třetí třetině, kdy nás soupeř zatlačil a zkusil závěrečný tlak, jsme byli lepším týmem. Obětavý týmový výkon podpořený fantastickým Tomášem Závorkou vzadu nás přiblížil cíli. Musíme dobře zregenerovat a připravit se na páteční zápas, který bude poslední domácí. Ještě nic není definitivně hotového, proto musíme pracovat dál. Děkuju fanouškům, doufám, že nás přijdou podpořit i na poslední domácí utkání. A pevně věřím, že nám pomůžou dosáhnout našeho cíle.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. V první třetině jsme mohli prohrávat tři čtyři nula. Vary si za tím šly a my dnes byli nějací přešlí. Nemohli jsme se dostat do zápasu, těžko se mi to hodnotí. Vary vyhrály zaslouženě. Gratulujeme jim k vítězství.

10. kolo baráže o TELH – 17. 4. 2018 KV Arena, Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Podlipnik, Šafář, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačević, Rulík – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Šik – Stloukal, Kverka, Vrdlovec. Trenéři: Pešout, Mariška.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar, Matula – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Strnad, Přikryl, Pekr. Trenéři: Hořava, Patera.
Branky a nahrávky: 11. Vachovec (Skuhravý), 30. Kohout (Gríger, Beránek), 47. Balán (Flek). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Vyloučení: 2:4 + Štich (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:17. Rozhodčí: Kika, Hradil – Gebauer, Tošenovjan. Diváci: 5502.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient