Search
Close this search box.

Městská knihovna v Pavlovicích uspořádala malování pro nejmenší děti

Na pátek 13. dubna 2018 připravila Městská knihovna Velké Pavlovice akci pro nejmenší „čtenáře“, pro děti, které sebou do knihovny vodí obvykle maminky na mateřské dovolené či babičky, tedy ty děti, které ještě ani nechodí do školky.

Odpoledne s názvem Malování vodou jsme vymysleli proto, že na pravidelných dětských akcích připravenými aktivitami ty nejmenší děti trošku zanedbáváme. Dobře se chystají úkoly, soutěže a zábavné aktivity v knihovně pro děti, které už umějí číst a dobře kreslit, mají ze školky či školy ty základní znalosti a dovednosti.

Tentokrát jsme tedy mysleli na děti ve věku kolem 2 až 3 a půl roku. Připravené obrázky, které se vymalovávají pouze štětcem a vodou, byly pro malé právě tak vhodné, nejvíce zájmu sklidila pochopitelně zvířátka či auta. Také krátké pohádky, kterými jsme výtvarnou práci zpestřily a které všichni rodiče důvěrně znají, se týkaly zvířátek. Dívali jsme se na kouzelné pohádky o Kravičce Connie a Prasátku Peppě.

Jako v knihovně vždycky, i na ty nejmenší čekal skutečný úkol. Z balíčků, které obsahovaly 50 barevných obrázků, měly děti za úkol vybrat obrázky zvířátek a za pomoci dospělých je nalepit na samostatný výkres. K radosti dětí a nás organizátorů to zvládly opravdu všechny a snad se jim v knihovně líbilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient