Search
Close this search box.

Na havířovském zimním stadionu budou nové mantinely

Ve Víceúčelové hale v Havířově budou brzy zcela nové hokejové mantinely, které budou vyhovovat současným normám a budou bezpečnější pro hráče i fanoušky. Technická úroveň havířovského zimního stadionu se tak posune zase o kousek dále.

Stávající hokejové mantinely ledové plochy ve Víceúčelové hale již nevyhovují normám a předpisům Českého svazu ledního hokeje a Mezinárodní federace ledního hokeje. „Na stávající mantinely nám byla již druhým rokem udělena výjimka. Jsem proto rád, že jsme od města do rozpočtu dostali finance na to, abychom je konečně vyměnili,“ říká ředitel městské Správy sportovních a rekreačních zařízení (SSRZ) Radomír Kácal.

Nové mantinely by měly být bezpečnější pro hokejové fanoušky. „Mantinel jako takový se skládá z mantinelového hrazení a bezpečnostního skla. Nové mantinelové hrazení bude sice nižší, ale bezpečnostní sklo bude vyšší. V součtu obou výšek pak bude mantinel vyšší tak, aby případný puk ze hry měl menší šanci zasáhnout diváky v hledišti,“ vysvětluje Kácal a dodává, že bezpečnostní skla již nebudou propojena kovovou lištou, což sníží riziko úrazu hlavně trénujících dětí a mládeže.

V rámci výměny mantinelů nechá SSRZ vyměnit jednu bezpečnostní síť a některé prvky na střídačkách. Společně s mantinely pořídí také speciální fólii bílé barvy, která bude položena před obnovením ledové plochy. „Naše flekatá ledová plocha je sice unikátní a můžeme říci, že nás proslavila, ale opakovaný vtip není vtipem, takže pro příští sezonu si zajistíme bílý led sami,“ podotýká s úsměvem ředitel Kácal.

Výměna mantinelů vyjde přibližně na jeden a tři čtvrtě milionu a probíhat bude zhruba do půlky června tak, aby nenarušila přípravu na hokejovou sezonu. SSRZ již zahájila demontáž původních mantinelů. Staré mantinely nepřijdou vniveč a použijí se na nově budované hokejbalové hřiště u ZŠ Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku, které chce město postavit během léta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient