Řidič auta nedal přednost a srazil motorkáře

Dne 12. září 2018 v 07:40 hodin došlo v ulici Loretská v Horažďovicích k dopravní nehodě. Osmaosmdesátiletý řidič (z Rabí) osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia jel po místní komunikaci ulice Mayerova. Při přijíždění na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci nerespektoval dopravní značky Stůj, dej přednost v jízdě! a nedal přednost v jízdě zprava po hlavní silnici přijíždějícímu řidiči motocyklu tovární značky Honda Shadow. Došlo ke střetu. Při něm utrpěl šestačtyřicetiletý motocyklista z Horažďovic zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol, obě byly s výsledkem negativním. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Klatovští dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Dopravní nehodou se dále zabývají.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.