Klatovy získaly Elektrooscara

Město Klatovy obdrželo certifikát projektu „Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení v Plzeňském kraji“, a to za sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Město dosáhlo nejvyšší „výtěžnosti v kategorii obce nad 10.000 obyvatel.“

V období od 1.8.2017 do 31.7.2018 hmotnost v Klatovech odevzdaných elektrorspotřebičů přesáhla 82.000 kg, v průměru tedy každý občan odevzdal do sběren 3,7 kg. Certifikát uděluje společnost Elektrowin společně s Plzeňským krajem. Odměna ve výši 30.000 Kč bude použita na rozvoj recyklace elektrodpadů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.