Search
Close this search box.

V Klatovech se bude opět konat akce Pojď hrát hokej

Pátým kolem bude pokračovat velmi úspěšný projekt „Pojď hrát hokej“, který pod záštitou Českého svazu ledního hokeje uspořádá HC Klatovy v rámci pětiletého cyklu. V pořadí již páté kolo této náborové akce, na které Vás a Vaše děti srdečně zveme, proběhne v sobotu 22. září 2018 od 13.30 na zimním stadionu v Klatovech. Akce je zaměřena na malé hochy a dívky , kteří by měli zájem o jeden z nejpopulárnějších sportů v České republice, ale samozřejmě rádi mezi námipřivítáme i starší děti.

Přijďte si s Vašimi dětmi vyzkoušet lední hokej a užít si spoustu zábavy v sobotu 22. září 2018 v době od 13.0 do cca 16.00 a dejte jim šanci vyzkoušet si zdarma, jaké je být hokejistou. Kromě sportovního zážitku si každé dítě navíc domů odnese hodnotný dárek od Českého svazu ledního hokeje v podobě reprezentačního dresu, který si může nechat na místě podepsat.

Předešlá čtyři kola, která jsme v rámci programu pořádali, přišlo na zimní stadion cca 150 děti ve věku od 4 do 8 let a nejméně 80 dětí po tomto zážitku navštěvuje pravidelně školu bruslení, kterou slangově nazýváme „základna“. Škola bruslení probíhá vždy v sobotu a v neděli zpravidla od 8.00 do 9.00 hodin. V lednu 2018 kdy proběhlo čtvrté kolo této náborové akce naši snahu podpořil svou účastí i starosta města Mgr. Rudolf Salvetr, který v krátkém pohovoru poděkoval všem rodičům, které vedou děti nejen k hokeji ale ke sportu vůbec. Velkým zážitkem pro malé adepty hokeje byla i účast dvou odchovanců klatovského hokeje kteří nastupovali v extraligové Plzni a to Lukáše Kaňáka a Michala Moravčíka

Program „Pojď hrát hokej“ zahrnuje ucelený balíček sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti i jejich rodiče je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický i osobnostní rozvoj dítěte. V rámci uceleného programu budete mít možnost vidět své děti v akci při „suché“ přípravě, při nácviku střelby a v závěru programu i na ledě. Pro rodiče je připravena poutavá prezentace ledního hokeje s ukázkou výstroje hráčů i brankářů. Celý program bude zakončen ukázkou minihokeje. Díky tomuto programu budou mít Vaše děti možnost si vyzkoušet své první kroky na ledě pod dohledem našich zkušených trenérů a instruktorů.

V případě trvalejšího zájmu o tento velmi oblíbený sport, jakým hokej bezesporu je, se Vaše ratolest může stát registrovaným hráčem HC Klatovy a bude mít možnost získat bonus při nákupu hokejové výstroje ve výši 1.500,- Kč, a to vše na základě účasti na náborové akci „Pojď hrát hokej“.

Velmi dobrá práce s mladými nadějemi se klatovskému hokeji odvděčila v podobě velmi úspěšných hráčů, kteří dnes reprezentují klatovský hokej na nejvyšších úrovních včetně extraligy nebo reprezentace. Na tomto místě nelze nevzpomenout na nynější úspěšné hokejisty z klatovské „líhně“ jakými jsou např. Michal Moravčík jenž aktuálně bojuje o místo v NHL v Montrealu či extraligoví hráči Lukáš Kaňák a Petr Kodýtek, který se loni představil na MS U20. V mládežnických kategoriích v extraligové Plzni hrají starší dorostenci Dan Kuchárík, Sebastian Malát. Ve Švédsku zastupuje klatovský hokej Radek Mužík ml., který obléká dres Luely. Navíc Sebastian Malát a Radek Mužík ml.jsou v reprezentačních kádrech U17 a U18. Extraligový hokej si v Plzni užívají i klatovští mladší dorostenci David Jiříček, Karel Čech, Michal Moravec a Daniel Kaiser. Ve stínu svých hráčských kolegů nezůstávají ani odchovankyně klatovského hokeje, kde si svými výkony o místo v reprezentačním kádru výrazně řekla Veronika Lorencová v kategorii U18 a Vanda Krsová v kategorii U 16. Nepromarněte tuto jedinečnou šanci jak přivést Vaše děti od tabletu a počítačeke sportu.

Celý program bude zakončen společným fotografováním. A co všechno je potřeba si na akci přinést? Brusle, helma a rukavice (může být i cyklistická helma a lyžařské rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi, helmou, chrániči a hokejkou, můžete se obrátit na p. Mužíka, telefonní číslo 736 640 724,a p. Kuchaře, telefonní číslo 721 359 255, s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient