Search
Close this search box.

Průvodce nákupem nemovitosti v Chorvatsku pro české investory i milovníky Jadranu

V posledních letech se nákup nemovitosti v Chorvatsku stal populárním trendem mezi Čechy. Důvody jsou jasné - krásné pobřeží, příznivé klima a bohatá historie. Ale jaký je proces nákupu nemovitosti v Chorvatsku a jak se liší od procesu v České republice?

V posledních letech se nákup nemovitosti v Chorvatsku stal populárním trendem mezi Čechy. Důvody jsou jasné – krásné pobřeží, příznivé klima a bohatá historie. Ale jaký je proces nákupu nemovitosti v Chorvatsku a jak se liší od procesu v České republice?

CroReal.com: Váš průvodce nákupem nemovitosti v Chorvatsku

Na webu CroReal.com, největším inzertním portálu s chorvatskými nemovitostmi v Evropě, najdete širokou nabídku nemovitostí k prodeji. Ať už hledáte dům, byt nebo pozemek, na CroReal.com najdete to, co hledáte. Navíc všechny inzeráty jsou v češtině a web nabízí online podporu a možnost komunikace s prodávajícím v češtině přes online formulář s automatickým překladem.

Proces nákupu nemovitosti v Chorvatsku versus Česká republika

Jak probíhá nákup nemovitosti v Chorvatsku?

Nákup nemovitosti v Chorvatsku je regulován místními zákony, které se snaží harmonizovat zájmy kupujících a prodávajících. Na rozdíl od České republiky, kde je proces nákupu nemovitosti relativně jednoduchý a přímý, v Chorvatsku je proces nákupu nemovitosti trochu složitější a může vyžadovat více času a úsilí. Výhodou je, že občané EU mají právo koupit nemovitost stejně jako chorvatští občané. Například nelze koupit lení nebo zemědělskou půdu, problém je i u chráněných a kulturních památek.

Pokud jde o bezpečnost koupě nemovitosti v Chorvatsku, trh s nemovitostmi v Chorvatsku nemá nejlepší pověst, s podvody a zavádějícími informacemi na seznamu klíčových problémů, na které je třeba dávat pozor. Nejlepší způsob, jak se vyhnout podvodům, je věnovat dostatek času, dělat svůj výzkum a provést důkladnou prověrku.

Doplňkové služby na CroReal.com

Kromě inzerátů nabízí CroReal.com také řadu doplňkových služeb, které mohou usnadnit proces nákupu nemovitosti v Chorvatsku. Tyto služby zahrnují zastoupení kupujícího přímo na místě, což může být velmi užitečné, pokud nejste fyzicky přítomni v Chorvatsku.

Nákup nemovitosti v zahraničí může být náročný, ale s pravými nástroji a informacemi se proces stává mnohem snazším. CroReal.com je tedy ideální platformou pro ty, kteří se zajímají o nákup nemovitosti v Chorvatsku.

V Chorvatsku platí několik pravidel pro nákup nemovitosti

  1. Nákupní proces: Nákup nemovitosti v Chorvatsku začíná podepsáním kupní smlouvy mezi kupujícím a prodávajícím. Doporučuje se, abyste si najali právníka, který vás bude průběžně informovat o celém procesu a zabezpečí, aby vše probíhalo legálně a správně.
  2. Doložka o návaznosti: Důležité je, aby byla do kupní smlouvy zahrnuta doložka o návaznosti, která stanovuje, že transakce bude účinná pouze tehdy, pokud bude splněno několik podmínek, jako například získání potřebných povolení a schválení.
  3. Identifikace nemovitosti: Před uzavřením kupní smlouvy je důležité provést pečlivý průzkum nemovitosti a ověřit její vlastnictví a legálnost. To zahrnuje kontrolu, zda nemovitost nemá žádné zástavy nebo právní problémy.
  4. Daň z nabytí nemovitosti: Kupující je povinen zaplatit daň z nabytí nemovitosti (tzv. „převodová daň“) ve výši stanovené chorvatským zákonem.
  5. Registrace nemovitosti: Po úspěšném dokončení transakce je nezbytné nemovitost zaregistrovat v katastru nemovitostí, což potvrzuje její oficiální přechod do vašeho vlastnictví.
  6. Ověření účelu nemovitosti: Ujistěte se, že jste informováni o účelu nemovitosti, například zda může být využívána jako rezidenční nebo komerční objekt.
  7. Platební podmínky: Dohodněte se na platebních podmínkách s prodávajícím, včetně výše zálohy a termínu finální platby.

Je důležité být při nákupu nemovitosti v Chorvatsku obezřetný a důkladně si prověřit veškeré právní aspekty. Důrazně doporučujeme konzultovat s místním právním expertem, který vám pomůže s celým procesem a zajistí bezproblémový průběh transakce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient