Search
Close this search box.

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Vodácká mapa pro dokonalý zážitek na Vltavě

„Vltava je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších řek nejen v našem kraji, ale i v celé České republice,“ říká hejtman Jihočeského kraje, Martin Kuba. A právě pro všechny, kteří se chtějí ponořit do krás jihočeské krajiny a zažít dobrodružství na řece, byla vytvořena nová vodácká mapa. Ta poskytuje detailní informace o trasách, trauma bodech a vodáckých kempech. Mapu si můžete stáhnout zde.

Rožmberk nad Vltavou

Mapa obsahuje seznam dvaceti vodáckých kempů podél řeky Vltavy, které nabízejí širokou škálu služeb pro vodáky, včetně možností ubytování na Hotel.cz, stravování a aktivit pro celou rodinu. Kromě toho nabízí tipy na výlety v blízkosti řeky, takže si můžete kombinovat dobrodružství na vodě s poznáváním místních atrakcí.

Pokud je vaším cílem dovolená v Jižních Čechách a chcete si naplánovat svůj letní pobyt, tato mapa vám bude skvělým pomocníkem.

Co znamená „trauma bod“?

Trauma bod Vltava

Během tvorby mapy bylo zjištěno, že mnoho lidí není obeznámeno s pojmem „trauma bod“. Tato speciálně označená místa podél řeky Vltavy disponují přesnými GPS souřadnicemi a snadným přístupem, což zajišťuje rychlou a efektivní intervenci záchranářů v případě potřeby. Jak vysvětluje ředitel JCCR, Petr Soukup, jde o důležité body, které mohou v případě nehody na vodě zachránit život.

Lipensko

Jižní Čechy nabízejí nekonečné možnosti pro letní dobrodružství, ať už na vodě, nebo na souši. Plánujete-li ubytování v Jižních Čechách, nezapomeňte využít novou vodáckou mapu a objevte skvosty, které Jihočeský kraj nabízí. Ať už jste zkušený vodák nebo jen hledáte klidné místo pro rodinnou dovolenou, jižní Čechy vás nezklamou.

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient