Ozdobte si kraslici

Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanské svátky a zároveň neodmyslitelně patří k symbolům jara. Město Kolín a Regionální muzeum v Kolíně připravilo na toto období několik zajímavých kulturních a společenských akcí.
Již tuto sobotu se můžete zúčastnit zajímavého kurzu v Muzeu lidových staveb v Kouřimi s paní Jiřinou Ceehovou, která Vás provede zdobením kraslic.

Ve čtvrtek 22. března se v chrámu sv. Bartoloměje představí divadelní soubor Víti Marčíka ve hře Mysterium světla. Jedná se o zcela novou hru, jejímž základem jsou pašije podle Jana a tajemství vzkříšení. Jsme rádi, že ji můžeme před Velikonocemi shlédnout i u nás v Kolíně a přispět k obnovení tradice, kdy se před Velikonocemi hrály pašijové hry.
Jste srdečně zváni!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak