Search
Close this search box.

Sérii s Karlovými Vary rozhodne až další duel

Stav čtvrtfinálové série 1. florbalové ligy mužů mezi Vinohrady a Karlovými Vary je vyrovnaný 2:2. V sobotu zvítězili Západočeši poté, co vítěznou trefu vstřelili v přesilovce pět vteřin před koncem třetí třetiny. Sokolové se ale z porážky oklepali a v neděli vyhráli 7:5.

Sokolům se nevydařila první třetina, po které prohrávali 0:2 po brankách Jaroše a Novotného. Střelecké trápení domácích utnul až ve 26. minutě Skřivánek a vstřelil tolik potřebný kontaktí gól. Vinohradští však i nadále museli vynaložit velké úsilí, aby dopravili míček za záda hostujícího brankáře Váradiho.
Vyrovnání nakonec Sokol vybojoval ve 35. minutě, Jakub Záň se skvěle zorientoval před hostující brankou a dorazil míček do sítě. 2:2. Nerozhodné skóre ovšem vydrželo ke smůle pražského celku pouze pár vteřin. Od mantinelu vypálil Oliverius a poslal karlovarské do jednobrankového vedení.
Vinohrady si v závěru zápasu vytvořily tlak a nakonec byly za svou snahu odměněny. Tři minuty před koncem posunul Linhart míček na volného Zbyňka Stuchlík a ten dal na 3:3. Jenže pak dostali hosté půl minuty před koncem možnost hrát přesilovku a početní výhodu zužitkovali pět vteřin před závěrečnou sirénou. Sobotní zápas tedy skončil těsnou a krutou porážkou pro domácí.

TJ SKV – FB Hurrican Karlovy Vary 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Skřivánek, 35. J. Záň (Skřivánek), 57. Z. Stuchlík (Linhart) – 16. Jaroš (Vavro), 19. Novotný (Černý), 36. Oliverius (Černý), 60. Černý (Macek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0, navíc O. Stuchlík (SKV) 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 150.

Sestava SKV: Dejmal – Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Zezulka – Skřivánek, Hartman, J. Záň – Z. Stuchlík, Linhart, Hanák – Máca, Dolejš, Beran – Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.

Úvod čtvrtého čtvrtfinálového utkání byl divoký. Hosty poslal po 81 vteřinách do vedení Novotný, ovšem za domácí se poté v rychlém sledu prosadili dvakrát Linhart a jednou Skřivánek, a sokolové se tak rázem dostali do dvoubrankového vedení. Za Karlovy Vary ještě zkorigoval do přestávky výsledek svou trefou Vavro.
Ani jeden z týmů se ve druhé třetině nehnal moc dopředu a byli to spíše vinohradští, kteří drželi míček na svých čepelích. Dvougólový náskok vrátil domácím na začátku druhého dějství Rychetník a ve 32. minutě využil přesilovku dělovkou pod břevno Štěpán Raiter.
Karlovy Vary tak musely po těchto inkasovaných brankách přidat a v závěru druhé části se jim podařilo dostat se zpátky na dostřel. Dva góly Klápy jako přes kopírák z téměř nulového úhlu stanovily skóre po čtyřiceti minutých – 5:4 z pohledu domácího celku.
Ani ve třetí části se hosté nepouštěli do velkého rizika a sokolové kontrolovali hru. Navíc zásluhou Hanáka a Hartmana navýšili svůj náskok a nakonec zvítězili v důležitém střetnutí 7:5. Stav série je tedy vyrovnaný 2:2 a rozhodne středeční duel, který se uskuteční na karlovarské půdě.

TJ SKV – FB Hurrican Karlovy Vary 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Linhart (O. Stuchlík), 4. Skřivánek, 8. Linhart, 21. Rychetník (Hartman), 32. Š. Raiter (Linhart), 54. Hanák (Z. Stuchlík), 56. Hartman (Skřivánek) – 2. Novotný (Nagy), 12. Vavro (Novotný), 37. Klápa (Novotný), 39. Klápa (Černý), 60. Macek (Novotný). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 135.

Sestava SKV: Dejmal – Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Lanc, Zezulka – Skřivánek, Hartman, J. Záň – Z. Stuchlík, Linhart, Hanák – Máca, Dolejš, Beran – Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient