Search
Close this search box.

Náměstek Daniel Marek přijal sportovní reprezentanty Mladé Boleslavi

Karatisté Ladislav Mareš a Ludmila Kalinová Pavlíková, judista Adam Kopecký a atlet Patrik Medáček. Ti všichni ve svých sportech v poslední době úspěšně reprezentovali Mladou Boleslav a získali některá z předních umístění na tuzemských či zahraničních soutěžích. Náměstek primátora Daniel Marek je v pondělí odpoledne postupně přijal, aby jim poděkoval za šíření dobrého jména našeho města a předal jim jménem vedení radnice pamětní list a drobné dárky včetně poukázky na nákup sportovního vybavení podle vlastního výběru. „Mám obrovskou radost, že je v našem městě tolik úspěšných sportovců nadregionálního formátu, kteří šíří dobré jméno Mladé Boleslavi. Snažím se po celou dobu svého působení na radnici maximálně podporovat mládežnický sport,“ řekl mimo jiné náměstek Marek.

Nejzkušenější ze všech zmíněných je karatista Ladislav Mareš, který v Mladé Boleslavi už léta vede oddíl karate TJ Auto Škoda a rovněž stál u založení a pořádání Vánoční ceny karate, která letos oslavila neuvěřitelné čtvrt století existence. Tím je ale podle Ládi Mareše její smysl naplněn a jeden z nejtradičnějších mládežnických podniků v republice končí.

Ladislav Mareš slaví v této sezóně další úspěchy, z nichž nejvýraznější je vítězství na mistrovství ČR organizace FSKA. Zlato vybojoval v kata masters, tedy mužů nad čtyřicet let, přičemž byl navíc nejstarší z celého startovního pole. Dalším jeho cílem je pro příští rok účast na mistrovství světa, které se tentokrát uskuteční v Hradci Králové.
Jeho „stájová“ kolegyně Ludmila Kalinová Pavlíková se do závodního kolotoče vrací po mateřské pauze, a rozhodně je to návrat ve velkém stylu. Na závodech ji totiž podporuje i rok a půl stará dcera, která má prý už jasnou cestu mezi karatistky. Ludmila uspěla na stejném mistrovství jako Ladislav Mareš, ovšem zlato pochopitelně vybojovala mezi ženami.
Student gymnázia Adam Kopecký patří mezi nejnadanější judisty své generace. Pochlubit se přišel titulem dorosteneckého mistra republiky, který získal v listopadu v Brně. Adam trénuje v oddílu Judo TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a je starším bratrem rovněž úspěšného judisty Matěje, jenž získal mistrovský titul v nižší věkové kategorii. Aktuálně se Adam připravuje na světový pohár, který se bude konat v únoru ve Španělsku, a potají sní o účasti na olympiádě.

Posledním oceněným sportovcem byl další mistr republiky, ovšem tentokrát v atletice. Patrik Medáček je mezi sportovci tak trošku unikát, začínal totiž s hokejem, opakovaně zvítězil na republikové mládežnické olympiádě v disciplíně rychlobruslení, a poslední rok se věnuje atletice. Přestože je fakticky nováčkem, hned v prvním roce se projevil jeho talent a na podzimním žákovském mistrovství republiky v Jablonci získal zlatou medaili v běhu na 60 metrů. V rozběhu zvítězil časem 7:14 sekundy, což byl jeho osobní rekord, ve finále pak suverénně zvítězil časem 7:18. Kromě toho na tomto mistrovství obsadil také stříbrnou příčku ve skoku do dálky. Letos Patrik přestoupil do kategorie dorostu, takže si bude muset zvykat na stometrovou trať, i tak by si ale rád úspěch na republikovém šampionátu zopakoval.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient