Trenér mladoboleslavských fotbalistů litoval, že kontaktní góly přišly pozdě

Jozef Weber byl zklamaný, že mladoboleslavské mužstvo za slávistickým soupeřem zaostávalo v prvním poločase ve většině herních činnostech, ale především v agresivitě. Teprve po přestávce Weberovi svěřenci přidali, ale až v úplně posledních minutách střelecky disponovaný Komlichenko trochu zápas zdramatizoval, ovšem na vyrovnání a byť jen minimální bodový zisk už bylo pozdě.

„Gratuluji Slavii k zaslouženému vítězství,“ pravil boleslavský trenér Jozef Weber na úvod svého vystoupení před novináři v tiskovém středisku Sinoba Stadium, nově pojmenované fotbalové arény SK Slavia Praha. „Konečný výsledek je těsný, ale hlavně v první půli nás Slavia přehrávala, má velmi dobré hráče a v některých chvílích byla radost se na ně dívat. My zaostávali hlavně v agresivitě. Po přestávce jsme už hráli odvážněji a byli důstojnějším soupeřem. Chtěli jsme co nejdéle držet těsný stav jedna nula, ale druhý gól, při němž Stoch herní situaci vyřešil parádně, nám plány zhatil. Slavia byla po celý zápas dominantní a zaslouženě vyhrála. Naše šance na vyrovnání by byla, dát kontaktní góly dříve.“

Přestože boleslavský tým odjel z vršovického Edenu bez bodu, tak elitní kanonýr Nikolay Komlichenko si dvěma góly upevnil postavení v čele pořadí ligových střelců. Jak přibývají na jeho kontě góly, tak vzrůstá zájem žurnalistů i klubů. „Od vedení klubu mám příslib, že za Boleslav bude hrát i v jarní sezóně, ale ve fotbale nic není jisté…“ řekl Jozef Weber.

„Komlichenko už nyní českou ligu přerostl,“ poznamenal slávistický kouč Jindřich Trpišovský, jenž se s tímto ruským forvardem potkal ve společném angažmá v libereckém Slovanu. Výkon týmu, který vede v současnosti, pochválil: „Když si odmyslím posledních šest minut, tak to byl od nás dobrý výkon na špatném terénu. Hráli jsme s velkou aktivitou a v dobrém pohybu všech hráčů. Do osmdesáté minuty jsem byl spokojený maximálně, ale potom jsme si závěr zápasu zkomplikovali. Brzdí nás nízká produktivita, první poločas jsme měli vyhrát o tři až čtyři góly a nejenom proměněnou penaltou.“ Slávistický trenér byl přesvědčený, že kdyby zůstal na hřišti Souček, kterého střídal z obavy, aby se utržené drobné šrámy nezmnožily ve fatálnější zranění, tak by jeho tým dva góly v posledních minutách nedostal. „Jsem spokojený s výsledkem i třemi body,“ dodal Jindřich Trpišovský.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient