Muž po kontrole policistů začal utíkat, dopadli ho

Po Železné Rudě jel v pondělí 19. března tohoto roku řidič s osobním vozidlem čtyřicet minut po dvanácté hodině, kdy projížděl ulicí 1. Máje a pokračoval směrem na obec Špičák. Řidič odbočil z hlavní komunikace do obytné zóny a zastavil vozidlo. Na výzvu policistů se pětatřicetiletý muž z Plzně podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,39 a opakovaně 1,41 promile alkoholu. Po druhé dechové zkoušce podezřelý muž z místa začal utíkat, na opakované výzvy policistů nereagoval, byl stále na dohled a běžel mezi domy. Policisté jej dostihli a použili donucovací prostředek pouta. Muž byl převezen na oddělení, a poté do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde se odmítl podrobit lékařskému vyšetření i odběru krve. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a byl propuštěn.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.