Search
Close this search box.

Šofér ujížděl policistům, měl zákaz řízení

Policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích v rámci dohledu nad silničním provozem zjistili v úterý 20. března tohoto roku řidiče, který řídil vozidlo a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky. Muž jel s vozidlem značky Opel Omega Caravan čtyřicet minut po desáté hodině dopoledne obcí Horažďovice Předměstí do Horažďovic po Blatenské ulici, kde jej policisté zaznamenali. Policisté chtěli řidiče zkontrolovat a řidič na výzvy k zastavení vozidla nereagoval, pronásledovali ujíždějící vozidlo.

Řidič pokračoval na ulici Šumavskou, odbočil do Mayerovy ulice, kde probíhá rekonstrukce a je zde umístěna dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel“, ale řidič tento zákaz porušil a pokračoval na staveniště. Tato ulice byla neprůjezdná a policisté našli odstavené vozidlo za ulicí Mayerova. Po řidiči, který se ve vozidle nenacházel, dále pátrali a na Blatenské ulici si všimli muže, který odpovídal řidiči, jenž ujížděl a kontrolovali jej. Policisté zjistili totožnost třicetiletého muže ze Strakonic, kterého převezli na oddělení k provedení dalších úkonů.

U muže byla zjištěna neznámá krystalická látka ve dvou sáčcích, kterou policisté zajistili a předali k dalšímu znaleckému zkoumání. Policisté zjistili, že muž má podle dvou rozsudků soudů uloženy dva tresty zákazu činnosti řízení motorových vozidel. Podle prvního Krajským soudem v Českých Budějovicích od měsíce června 2010 do března 2021 a podle druhého Okresním soudem ve Strakonicích od měsíce května 2013 do března 2023.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient