Šofér ujížděl policistům, měl zákaz řízení

Policisté z obvodního oddělení v Horažďovicích v rámci dohledu nad silničním provozem zjistili v úterý 20. března tohoto roku řidiče, který řídil vozidlo a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky. Muž jel s vozidlem značky Opel Omega Caravan čtyřicet minut po desáté hodině dopoledne obcí Horažďovice Předměstí do Horažďovic po Blatenské ulici, kde jej policisté zaznamenali. Policisté chtěli řidiče zkontrolovat a řidič na výzvy k zastavení vozidla nereagoval, pronásledovali ujíždějící vozidlo.

Řidič pokračoval na ulici Šumavskou, odbočil do Mayerovy ulice, kde probíhá rekonstrukce a je zde umístěna dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel“, ale řidič tento zákaz porušil a pokračoval na staveniště. Tato ulice byla neprůjezdná a policisté našli odstavené vozidlo za ulicí Mayerova. Po řidiči, který se ve vozidle nenacházel, dále pátrali a na Blatenské ulici si všimli muže, který odpovídal řidiči, jenž ujížděl a kontrolovali jej. Policisté zjistili totožnost třicetiletého muže ze Strakonic, kterého převezli na oddělení k provedení dalších úkonů.

U muže byla zjištěna neznámá krystalická látka ve dvou sáčcích, kterou policisté zajistili a předali k dalšímu znaleckému zkoumání. Policisté zjistili, že muž má podle dvou rozsudků soudů uloženy dva tresty zákazu činnosti řízení motorových vozidel. Podle prvního Krajským soudem v Českých Budějovicích od měsíce června 2010 do března 2021 a podle druhého Okresním soudem ve Strakonicích od měsíce května 2013 do března 2023.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.