Search
Close this search box.

Mladé házenkářky z Ivančic se účastnily Vangl Cupu

Během uplynulého víkendu odehrály ivančické starší žačky domácí třídenní turnaj, který se z důvodu obsazenosti domácí ivančické haly konal v Moravském Krumlově. Zavítalo na soutěž celkem 7 týmů z České republiky, jmenovitě družstva Písku, Jindřichova Hradce, Žirovnice, Velkého Meziříčí, Litovle, Bystřice pod Hostýnem a Kunovic hrající pod názvem Háčko Veselí. Na hřišti se během turnaje objevilo téměř 100 děvčat v 28 zápasech. První místo a putovní pohár si nakonec odvezla děvčata z Jindřichova Hradce, která na lepší skóre zvítězila před děvčaty z Žirovnice. Bronzové medaile putovaly také do Čech a to zásluhou družstva Písku.

Domácím děvčatům se turnaj příliš nevydařil, připsala si povinná vítězství s družstvy Litovle a Bystřice pod Hostýnem, ale naopak s vítězem turnaje absolutně propadla. Oslnivý výkon nepředvedla ani proti dalším soupeřům z Žirovnice, Velkého Meziříčí a Kunovic a ze zápasů odešla poražena. Zlepšený výkon a jediný zápas, ve kterém ukázala svoji bojovnost a touhu po vítězství, si domácí holky nechaly až na poslední zápas proti Písku, ve kterém po zásluze zvítězily. Kdyby tak děvčata hrála celý turnaj, jistě by bylo konečné umístění daleko lepší než konečné 6. místo.

O tomto víkendu už se naplno rozběhla i žákovská soutěž, která je vrcholem pro kategorii starších žaček, a většina družstev, která se turnaje zúčastnila, se v této soutěži také představí. Děvčata žákovskou ligu rozehrála čtyřmi zápasy v Žirovnici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient