Na Revoluční ulici v Rýmařově již skončila stavba nového parkoviště

Dne 22.11.2018 byla ukončena realizace stavby parkoviště na Revoluční ulici, které je určeno pro parkování a odstavování celkem šestnácti osobních automobilů s kolmým uspořádáním stání, z toho jedno krajní parkovací stání řešeno jako bezbariérové.

Parkovací stání jsou provedena z betonové vegetační dlažby, která umožňuje vsakování srážkových vod, s výjimkou bezbariérového stání, které je provedeno z betonové zámkové dlažby. Z bezbariérového parkovacího místa byl proveden přístupový chodník ze žulových kostek, v šíři 2,0 m.

Na základě výběrového řízení provedla realizaci díla společnost Ludvas Trade s.r.o., za nabídkovou cenu 679.219,73 Kč.

Stavba byla realizována na místě původního chátrajícího rodinného domu, který léta danou lokalitu hyzdil. Místo je v bezprostřední blízkosti sídliště Příkopy, kde jsou problémy s parkovacími a odstavnými plochami. Z toho důvodu přistoupilo město k přípravě a realizaci výše uvedeného záměru, čímž dojde k celkovému zkulturnění, urbanistickému zhodnocení a zkvalitnění podmínek pro bydlení občanů města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!