Search
Close this search box.

Karlovarští slávisté přestříleli Přeštice vysoko 6:0

Po vysokém vítězství na Petříně nastupovalo áčko do prvního domácího utkání na jaře jako vysoce favorizovaný tým. Hrálo se v Drahovicích na umělce, kterou se podařilo dát po sobotním sněžení a trvale nízkých teplot do hratelného stavu. Hru všem aktérům znepříjemňovaly nejen nízké teploty, ale především mrazivý vítr. Karel Tichota se musel do zápasu obejít bez řady zraněných a nemocných hráčů. Přesto povinnost velela jasně – připsat si na konto další tři body.

Výborný vstup do utkání znamenal v 19. minutě vedení 3:0 po čistém hattricku kanonýra Martina Psohlavce. Každý fotbalový fajnšmekr si zejména při prvních třech gólech musel přijít na své. Zrychlení hry, zatažení míče po křídle, prudký centr do vápna na nabíhajícího Martina Psohlavce. A výsledek – gól. Do rolí přihrávajících, kteří dali postupně v první půli Martinovi střelecky vyniknout, se pasovali Pavel Maňák (5´), Milan Novotný (´9), Honza Kalina (19´) a Láďa Mestl (38´). Za zmínku stojí i gesto Honzy Kaliny v průběhu první půle, který po odpískání penalty proti hostům osobně hlavního rozhodčího upozornil na to, že nebyl žádný důvod penaltu odpískat. Gesto fair play, které zaslouží ocenění.

O výsledku utkání nebylo pochyb, počasí příliš fotbalu nepřálo a tomu odpovídal i průběh druhého poločasu. Oběma družstvům šlo především o tom, dohrát utkání bez zranění, a i hráči si uvědomovali, že jakékoliv přitvrzení v osobních soubojích by mohlo mít závažné následky. Přesto ke zranění došlo, a to bohužel na naší straně a bez přičinění soupeře. Hřiště musel po podvrtnutí kotníku opustit Honza Kalina. A trenéru Tichotovi přibyly vrásky, připsal ke zraněným a nemocným dalšího hráče.

Ale ještě ke hře. I u posledních dvou gólů byl Martin Psohlavec. V 73. minutě po přihrávce Rosti Vokáče vstřelil svůj pátý gól v utkání, v 88. minutě po jeho střele dorážel Milan Novotný.

Výborný vstup do soutěže. Šest bodů, skóre 13:0, na kontě Jirky Cháry dvě vychytané nuly, osm střeleckých zářezů Martina Psohlavce, pohledná kombinační hra, desetibodový náskok na druhou Viktorii Mariánské Lázně. To je charakteristika prvních dvou jarních utkání, byť odehraných s mužstvy z konce tabulky.

FC Slavia Karlovy Vary – TJ Přeštice 6:0

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient