Search
Close this search box.

Hodonínští Drtiči udrželi těsné vedení, v sérii vedou 2:1

Výhoda domácího kluziště platí v semifinálové bitvě Hodonína se Šumperkem i po třetím zápase série. Drtiči se v první třetině ujali gólem Marka Halody vedení, které už do konce utkání z rukou nepustili. Draci se drželi na dostřel, třikrát v průběhu utkání snížili na rozdíl jediného gólu, ale Drtiči těsnou výhru 4:3 v napínavém závěru uhájili. Vítěznou trefu zaznamenal Petr Jurča, další dvě trefy přidali Petr Peš a Martin Miklík. Drtiči se tak v sérii hrané na tři vítězná utkání ujímají vedení 2:1 na zápasy.

Hned na začátku utkání měl Zdenko Kotvan velké problémy s pukem nahozeným za bránu, ten se totiž po nešťastném odrazu málem došoural až do domácí svatyně. Naštěstí pro Hodonín však zůstalo skóre neměnné.

První slovo měli Drtiči, kteří po nevyužité přesilovce zůstali dále v tlaku v útočném pásmu. Pavel Mojžíš udržel kotouč na modré čáře a předal jej Marku Halodovi, jehož dělovka od modré čáry se ujala a domácí se tak dostali do vedení. Draci měli v druhé části první periody velkou šanci na srovnání skóre, ale po několika dorážkách z bezprostřední blízkosti zachránil situaci Martin Miklík, jenž pohotovým zákrokem posunul volný kotouč z brankoviště. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo a Oranjes tak vstupovali do druhé periody s jednobrankovým náskokem.

Druhou dvacetiminutovka začali Šumperští aktivněji a snažili se o vyrovnání. Udeřili však opět hráči v oranžovomodrém. Po vhazování v útočném pásmu vypálil Dominik Matula, jeho pokus Lakosil ještě vyrazil, ale na dorážku Petra Peše byl krátký. Dvoubrankové vedení domácím dlouho netrvalo, neboť se do šance dostal Radek Fischer, který si nabruslil do útočného pásma a přihrál před bránu na Milana Ostřánského, který zakončil přesně za Zdenka Kotvana.

O chvíli později se Kotvan musel předvést proti Řezáčovi. Vzápětí byla domácímu týmu poskytnuta přesilová hra, která hodně změnila průběh zápasu. V následném tlaku Lakosil musel několikrát zasahovat proti hodonínským hráčům, na dělovku Martina Miklíka však už byl krátký. Drtiči měli před třetí periodou dvoubrankový náskok.

Začátek třetí třetiny se nesl v dalším zvýšení šumperského náporu. Při vyloučení Miklíka se dostal do střely Schejbal, jehož střelu tečoval Cink. Tento pokus Kotvan pokryl. Těsně po skončení přesilovky se však dostal do dorážky Jiří Půhoný, na jehož pokus hodonínský brankář nedosáhl. Na Půhoného snížení odpověděl kanonýr podobné ráže Petr Jurča v podstatě stejným způsobem, když dorazil střelu svého kolegy Jakuba Kužílka. Gólové hody nepřestaly ani pak. Po čtyřech minutách se prosadil z dorážky Daniel Vachutka a bylo to opět jen o gól.

Ve zbývajícím čase se Šumperk snažil o vyrovnání, ale ani stoprocentní šance Půhoného se neujala. Na konci utkání byly Drakům poskytnuty dvě přesilové hry, které ale zůstaly taktéž nevyužity a Baník si tak vybojoval matchball.

SHK Hodonín – Draci Šumperk 4:3

Branky a nahrávky: 10. Haloda M. (Peška), 27. Peš (Matula), 38. Miklík (Peš, Matula), 46. Jurča (Kužílek) – 31. Ostřanský (Fischer), 45. Půhoný (Gewiese, Vymazal), 51. Vachutka (Řezáč, Králík). Rozhodčí: Kašík, Škach – Blaha, Kučera. Vyloučení: 6:6, navíc Hložánek (HOD) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1702. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. Stav série: 2:1.

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Mojžíš (A), Miklík, Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Kobylík – Matula, Peš (C), Sajdl (A) – Jurča, Vaněk, Matějka – Hajný, Charvát, Kadlec – Peška, Černohous, Hložánek. Trenér: Roman Čechmánek.
Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák (C) – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Králík, Půhoný, Fischer. Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient