Search
Close this search box.

Hlučín se připojí k Hodině Země

Zhasnutím osvětlení Mírového náměstí a nasvětlení kostela sv. Jana Křtitele a Červeného kostela v sobotu 24. března od 20.30 do 21.30 se Hlučín připojí k celosvětovému happeningu Hodina Země. Akce je symbolickým signálem na podporu ochrany životního prostředí a upozorněním na nebezpečí změn klimatu.

„Hodina Země je pouze prvním, symbolickým krokem, jímž se může město hlásit ke své spoluzodpovědnosti za stav životního prostředí. V Hlučíně děláme mnoho dalších kroků. Začínáme využívat elektromobily místo aut se spalovacími motory, chystáme stavbu plnicí stanice CNG i s dobíječkou pro elektromobily. Řídíme se strategií s opatřeními proti negativním dopadům změn klimatu, takže u současných projektů minimalizujeme nepropustné vydlážděné plochy, do veřejného prostoru přidáváme vodní prvky. Letos se už čtvrtým rokem zapojíme do akce Ukliďme Česko, kde se může ve prospěch svého životního prostoru angažovat opravdu každý obyvatel města dle svých možností,“ uvedla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.
Do akce Hodina Země se města a obce zapojují už tradičně zhasnutím světel namířených na památky a veřejné budovy či omezením veřejného osvětlení na vybraných místech. Symbolickým gestem tak dávají najevo, že jim ochrana životního prostředí a zejména klimatu není lhostejná. V České republice se k akci loni připojilo na devadesát měst a obcí, ale i další subjekty. Na celém světě se k ní hlásí 187 zemí, loni zhaslo na tři tisíce světových dominant. Čím dál častěji zhasínají v uvedený čas i okna soukromých domů, takže ústřední myšlenku akce tímto gestem podporují i mnozí jednotlivci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient