Do Valašského Meziříčí dorazil Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Do Valašského Meziříčí dorazili v úterý 12. června dopoledne účastníci Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog. Jedná se už o 16. ročník akce, která je svou intenzitou a rozsahem jedna z největších pravidelných protidrogových kampaní spojená se sportem. Tým letos urazí celkem 1 200 kilometrů a navštíví přitom 40 měst Čech a Moravy.
Skupinu asi 15 jezdců doprovázel hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Účastníky cyklo-běhu před radnicí přivítali starosta města Robert Stržínek, místostarostové Josef Vrátník a Yvona Wojaczková, radní Zdislava Odstrčilová, Radim Přikryl a Tomáš Krejčí.

V historické místnosti valašskomeziříčské radnice pak účastníci akce diskutovali s vedením města o drogové problematice a možném řešení. V ulicích Valašského Meziříčí probíhala informační protidrogová kampaň. Na závěr se na radnici pod Prohlášení o postoji k řešení problematiky drog, které účastníci akce měli s sebou, svým podpisem připojilo i město Valašské Meziříčí. Poté se uskutečnila na místní základní škole beseda o drogové problematice s názvem Deset věcí, které by Tvoji přátelé měli vědět o drogách.

Cílem akce je upozornit na problematiku drog, především ve spojení s mládeží a dětmi, a pomoci posílit aktivity na poli primární prevence.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!