Search
Close this search box.

Do Valašského Meziříčí dorazil Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Do Valašského Meziříčí dorazili v úterý 12. června dopoledne účastníci Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog. Jedná se už o 16. ročník akce, která je svou intenzitou a rozsahem jedna z největších pravidelných protidrogových kampaní spojená se sportem. Tým letos urazí celkem 1 200 kilometrů a navštíví přitom 40 měst Čech a Moravy.
Skupinu asi 15 jezdců doprovázel hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Účastníky cyklo-běhu před radnicí přivítali starosta města Robert Stržínek, místostarostové Josef Vrátník a Yvona Wojaczková, radní Zdislava Odstrčilová, Radim Přikryl a Tomáš Krejčí.

V historické místnosti valašskomeziříčské radnice pak účastníci akce diskutovali s vedením města o drogové problematice a možném řešení. V ulicích Valašského Meziříčí probíhala informační protidrogová kampaň. Na závěr se na radnici pod Prohlášení o postoji k řešení problematiky drog, které účastníci akce měli s sebou, svým podpisem připojilo i město Valašské Meziříčí. Poté se uskutečnila na místní základní škole beseda o drogové problematice s názvem Deset věcí, které by Tvoji přátelé měli vědět o drogách.

Cílem akce je upozornit na problematiku drog, především ve spojení s mládeží a dětmi, a pomoci posílit aktivity na poli primární prevence.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient