Search
Close this search box.

Lanškrounský SCHOTT oslavil čtvrtstoletí své funkce

Lanškrounský SCHOTT se v letošním roce ve zdraví dožil 25. narozenin a to už je pořádný důvod k oslavě. Kdo by v roce 1993 při zakládání firmy a navazování na tradici výroby sklo-kovových pouzder tehdejší lanškrounské Tesly tušil, jak se věci rozběhnou. Že si firma po pěti letech postaví vlastní „fabriku“ na zelené louce. Že se stane světovým výrobcem číslo jedna na výrobu pouzdra rozbušky airbagu. Že k nám do Lanškrouna budou jezdit zákazníci světových jmen jako je BOSCH, Continental, TRW a další. Že firma svojí výkonností přispěje do státní pokladny více než stovkou milionů korun na daních a odvodech ročně. Že svou obživu ve firmě najde dnešních více než šest set zaměstnanců.

Oslava tohoto výročí vypukla v sobotu 9.6.2018 v areálu UP Obora. Pozváni byli všichni zaměstnanci firmy spolu s rodinami a přáteli. Program celého půldne byl nabitý kulturními, sportovními i gurmánskými zážitky a aktivitami. Odpoledne bylo věnováno nejmenším „budoucím Schotťákům“. Děti soutěžily v různých disciplínách a plnily úkoly, za které je čekala sladká i věcná odměna. Zároveň jim byly k dispozici různé atrakce jako například nafukovací hrady, autodrom, mohli se nechat tetovat či mít vykreslené zajímavé obrázky na obličeji. Na podiu je pak bavil Wiki a jeho zábavné show včetně olympiády s Mimoni, která pobavila nejen děti. Vzhledem k tomu, že SCHOTT je mezinárodní firma s pobočkami po celém světě, byla celá akce pojmenována Letem světem se SCHOTTEM. A tak si dospělí i děti pod bedlivým zrakem odborníků mohli vyzkoušet, jak se dělají pravé americké hamburgery, japonské sushi, indické placky či německé pivní speciály. Tyto výtvory si samozřejmě i snědli.

V podvečer došlo i na oficiální část programu, kdy ředitel společnosti Libor Peichl zavzpomínal na bývalé kolegy, ředitele, zmínil v současnosti zahájení stavby nové výrobní haly a poděkoval všem zaměstnancům za práci, kterou pro firmu odvádějí. Zároveň také odměnil 19 zaměstnanců, kteří pro firmu pracují celých 25 let. Nejen na tyto, ale na všechny své zaměstnance, kteří přispívají k rozvoji celé firmy a její firemní kultury, jsme velmi hrdí a vážíme si jejich práce. Pan ředitel byl zato odměněn potleskem a také dortem, o který se později rozdělil.

Poté už se všichni skvěle bavili u skupiny svalnatých hochů ze skupiny Streetworkout, kteří převedli své vystoupení na hrazdách. Mezi hosty se procházel mikromág Damian, který bavil všechny různými kouzelnickými kousky. Zazpívat přijel zpěvák Voxel. Úžasná Helena Zeťova zazpívala nejen z pódia, ale sestoupila i do publika, a zazpívala si spolu s ním. ABBA Revival potěšila všechny věkové kategorie. Zlatou tečkou pak byla ohnivá show Postrpoi, z jejíhož vystoupení se tají dech ještě dnes. Tím byla oficiální část ukončena, nicméně „afterparty“ pokračovala diskotékou a spousta návštěvníků si užívala zábavu do pozdních nočních hodin.

Velké poděkování patří vedení společnosti, že tuto akci umožnilo a malému týmu kolegyň, které s mnohaměsíčním předstihem akci vymýšlely, dále pak agentuře BARTH-media a.s., která na sebe naprosto profesionálně vzala břímě celé organizace, všem zaměstnancům UP Obora, kteří se skvěle postarali o uspokojení chuťových buněk všech, co přišli. Ale největší dík patří téměř tisícovce zúčastněných zaměstnanců, jejich rodinám a přátelům, kteří vytvořili skvělou atmosféru, která byla cítit na každém kroku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient