Lanškrounský SCHOTT oslavil čtvrtstoletí své funkce

Lanškrounský SCHOTT se v letošním roce ve zdraví dožil 25. narozenin a to už je pořádný důvod k oslavě. Kdo by v roce 1993 při zakládání firmy a navazování na tradici výroby sklo-kovových pouzder tehdejší lanškrounské Tesly tušil, jak se věci rozběhnou. Že si firma po pěti letech postaví vlastní „fabriku“ na zelené louce. Že se stane světovým výrobcem číslo jedna na výrobu pouzdra rozbušky airbagu. Že k nám do Lanškrouna budou jezdit zákazníci světových jmen jako je BOSCH, Continental, TRW a další. Že firma svojí výkonností přispěje do státní pokladny více než stovkou milionů korun na daních a odvodech ročně. Že svou obživu ve firmě najde dnešních více než šest set zaměstnanců.

Oslava tohoto výročí vypukla v sobotu 9.6.2018 v areálu UP Obora. Pozváni byli všichni zaměstnanci firmy spolu s rodinami a přáteli. Program celého půldne byl nabitý kulturními, sportovními i gurmánskými zážitky a aktivitami. Odpoledne bylo věnováno nejmenším „budoucím Schotťákům“. Děti soutěžily v různých disciplínách a plnily úkoly, za které je čekala sladká i věcná odměna. Zároveň jim byly k dispozici různé atrakce jako například nafukovací hrady, autodrom, mohli se nechat tetovat či mít vykreslené zajímavé obrázky na obličeji. Na podiu je pak bavil Wiki a jeho zábavné show včetně olympiády s Mimoni, která pobavila nejen děti. Vzhledem k tomu, že SCHOTT je mezinárodní firma s pobočkami po celém světě, byla celá akce pojmenována Letem světem se SCHOTTEM. A tak si dospělí i děti pod bedlivým zrakem odborníků mohli vyzkoušet, jak se dělají pravé americké hamburgery, japonské sushi, indické placky či německé pivní speciály. Tyto výtvory si samozřejmě i snědli.

V podvečer došlo i na oficiální část programu, kdy ředitel společnosti Libor Peichl zavzpomínal na bývalé kolegy, ředitele, zmínil v současnosti zahájení stavby nové výrobní haly a poděkoval všem zaměstnancům za práci, kterou pro firmu odvádějí. Zároveň také odměnil 19 zaměstnanců, kteří pro firmu pracují celých 25 let. Nejen na tyto, ale na všechny své zaměstnance, kteří přispívají k rozvoji celé firmy a její firemní kultury, jsme velmi hrdí a vážíme si jejich práce. Pan ředitel byl zato odměněn potleskem a také dortem, o který se později rozdělil.

Poté už se všichni skvěle bavili u skupiny svalnatých hochů ze skupiny Streetworkout, kteří převedli své vystoupení na hrazdách. Mezi hosty se procházel mikromág Damian, který bavil všechny různými kouzelnickými kousky. Zazpívat přijel zpěvák Voxel. Úžasná Helena Zeťova zazpívala nejen z pódia, ale sestoupila i do publika, a zazpívala si spolu s ním. ABBA Revival potěšila všechny věkové kategorie. Zlatou tečkou pak byla ohnivá show Postrpoi, z jejíhož vystoupení se tají dech ještě dnes. Tím byla oficiální část ukončena, nicméně „afterparty“ pokračovala diskotékou a spousta návštěvníků si užívala zábavu do pozdních nočních hodin.

Velké poděkování patří vedení společnosti, že tuto akci umožnilo a malému týmu kolegyň, které s mnohaměsíčním předstihem akci vymýšlely, dále pak agentuře BARTH-media a.s., která na sebe naprosto profesionálně vzala břímě celé organizace, všem zaměstnancům UP Obora, kteří se skvěle postarali o uspokojení chuťových buněk všech, co přišli. Ale největší dík patří téměř tisícovce zúčastněných zaměstnanců, jejich rodinám a přátelům, kteří vytvořili skvělou atmosféru, která byla cítit na každém kroku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak