Search
Close this search box.

Čeští žáci se zúčastní vyučování ve slovenských školách

Novým partnerským městem Náchoda je slovenské město Partizánske. Součástí tohoto partnerství bude i pilotní ročník akce Česko – Slovenský den, který proběhne v květnu t.r. Má za cíl navázání kontaktů mezi českými a slovenskými žáky – ze základních škol v Náchodě a Partizánskem – včetně přiblížení jazyků obou zemí mladé generaci. V rámci příprav této akce se na náchodské radnici uskutečnilo pracovní setkání, které za slovenskou stranu vedl Mgr. Pavol Horňan, vedoucí odboru školství a TK Městského úřadu Partizánske, a za českou stranu místostarosta Náchoda Miroslav Brát ve spolupráci s vedoucím odboru školství a sociálních věcí MěÚ v Náchodě Bc. Pavlem Schumou. Po jednání na radnici si naši slovenští hosté krátce prohlédli ZŠ Plhov, kterou je provedl ředitel školy Mgr. Vladimír Honzů.

„V praxi bude Česko-Slovenský den probíhat tak, že na Slovensko do Partizánskeho pocestuje skupina 40 dětí s pedagogickým doprovodem. Zúčastní se vyučování ve slovenských školách, bude pro ně připraven další kulturní a poznávací program. O týden později přicestuje stejně velká skupina slovenských dětí k nám do Náchoda. Pilotního ročníku, se kterým mají naši přátelé v Partizánskem již dlouhodobé výborné zkušenosti, se z Náchoda zúčastní žáci a pedagogové ZŠ Komenského a ZŠ Plhov“, říká místostarosta Miroslav Brát.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient