Search
Close this search box.

Projekt „Tajemství vojenského podzemí“ byl schválen k spolufinancování

Město Rokytnice v Orlických horách uspělo spolu z dalšími partnery se žádostí o spolufinancování projektu Tajemství vojenského podzemí, který bude spolufinancován z Operačního programu Interreg V A. Projekt s celkovou dotací 1.510.650 EURO zahrnuje spolupráci celkem 6 subjektů. Na české straně to je vedle Rokytnice město Trutnov, Euroregion Glacensis a občanský spolek Stachelberg. Na polské straně potom naše partnerská gmina Gluszyca a gmina Kamiena Góra. Vedoucím partnerem celého projektu je naše město, které má s čerpáním prostředků z rozpočtu EU bohaté zkušenosti.
Tématem projektu je revitalizace vybraných částí bývalých vojenských areálů z období 2. světové války a to včetně vybudování potřebné infrastruktury pro návštěvníky. V případě Rokytnice se jedná o revitalizaci interiéru dělostřeleckého srubu R-H-S 79 „Na mýtině“, který je kubaturou betonu současně největší pevnostní objekt čs. předválečného opevnění u nás. Projekt počítá s návratem vnitřní stavební dispozice do stavu roku 1938 (objekt prošel v letech 1980-1992 adaptací v rámci akce Kahan). Celkové náklady přestavby činí 6,2 milionu korun bez DPH. Druhou aktivitou bude výstavba záchytného parkoviště na Panském Poli. Tady projekt počítá s výstavbou 72 parkovacích míst pro osobní auta a 2 míst pro autobusy. Celkové náklady na stavbu parkoviště činí 3.2 milionu korun bez DPH. Všechny projekty budou podpořeny do výše 90 % celkových nákladů vč. DPH, poměrem 85% z evropského rozvojového fondu (ERDF) a 5 % ze státního rozpočtu ČR. Pro rozvoj turistiky na Tvrzi Hanička a východní části Orlických hor se jedná o zásadní investici v oblasti cestovního ruchu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient