Čerstvě plnoletý mladík rozbil okno trolejbusu

Čerstvě osmnáctiletý mladík si zadělal na zbytečné problémy v neděli 4. března 2018 v noci, když se v podnapilém stavu rozhodl cestovat trolejbusem městské hromadné dopravy. Sedm minut po půl dvanácté přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od dispečera Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Ten uvedl, že na zastávce MHD Zahradnická rozbil jeden z cestujících okno vozu a následně utekl. Na místo tak ihned zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.

Po příjezdu se strážníci zkontaktovali s řidičem vozu, který jim označil jako pachatele muže, který se z nějakého obtížně pochopitelného důvodu vracel zpět na místo činu. Ten se však po spatření hlídky dal na útěk, jenže to jej už pronásledoval jeden ze strážníků, zatímco druhý vyjel ve směru jeho útěku služebním vozidlem. Běh noční čtvrtí se lehce zdramatizoval v okamžiku, kdy se pronásledovaný rozhodl prchat přes soukromé pozemky u tamních domů. Když ale přeskočil vjezdovou bránu, upadl na zem, a než se stačil znovu zvednout, byl u něj už také strážník.

Následně bylo zjištěno, že se jedná o 18letého muže ze Zlína, který se původně snažil nastoupit na zastávce do trolejbusu. Když se však nebyl schopen prokázat platnou jízdenkou a navíc byl díky podnapilosti ve stavu, v němž byla jeho přeprava hromadným dopravním prostředkem vyloučena, vykázal jej řidič z vozu. V okamžiku, kdy došlo k uzavření nástupních dveří a trolejbus byl připraven k odjezdu, udeřil mladý muž do skleněné výplně dveří, kterou zcela rozbil. Tím také způsobil škodu ve výši 10 000 Kč. Pro podezření z přečinu poškození cizí věci strážníci podnapilého mladíka zadrželi a předali jej k dalšímu šetření republikové policii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!