Search
Close this search box.

Čerstvě plnoletý mladík rozbil okno trolejbusu

Čerstvě osmnáctiletý mladík si zadělal na zbytečné problémy v neděli 4. března 2018 v noci, když se v podnapilém stavu rozhodl cestovat trolejbusem městské hromadné dopravy. Sedm minut po půl dvanácté přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od dispečera Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Ten uvedl, že na zastávce MHD Zahradnická rozbil jeden z cestujících okno vozu a následně utekl. Na místo tak ihned zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.

Po příjezdu se strážníci zkontaktovali s řidičem vozu, který jim označil jako pachatele muže, který se z nějakého obtížně pochopitelného důvodu vracel zpět na místo činu. Ten se však po spatření hlídky dal na útěk, jenže to jej už pronásledoval jeden ze strážníků, zatímco druhý vyjel ve směru jeho útěku služebním vozidlem. Běh noční čtvrtí se lehce zdramatizoval v okamžiku, kdy se pronásledovaný rozhodl prchat přes soukromé pozemky u tamních domů. Když ale přeskočil vjezdovou bránu, upadl na zem, a než se stačil znovu zvednout, byl u něj už také strážník.

Následně bylo zjištěno, že se jedná o 18letého muže ze Zlína, který se původně snažil nastoupit na zastávce do trolejbusu. Když se však nebyl schopen prokázat platnou jízdenkou a navíc byl díky podnapilosti ve stavu, v němž byla jeho přeprava hromadným dopravním prostředkem vyloučena, vykázal jej řidič z vozu. V okamžiku, kdy došlo k uzavření nástupních dveří a trolejbus byl připraven k odjezdu, udeřil mladý muž do skleněné výplně dveří, kterou zcela rozbil. Tím také způsobil škodu ve výši 10 000 Kč. Pro podezření z přečinu poškození cizí věci strážníci podnapilého mladíka zadrželi a předali jej k dalšímu šetření republikové policii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient