Search
Close this search box.

I zítra si jdeme za vítězstvím, je rozhodnut obránce David Štich

Rytíři jsou po třetí výhře už jen krok od barážových bojů. V semifinále sice bojují jako jeden tým, v zadních řadách ale nade všemi ční obranný maják v podobě Davida Šticha. Ten se dnes v sérii s Motorem dočkal také prvního bodu, když jeho ránu od modré proměnil v úvodu druhé třetiny tečí v nakonec vítězný gól Matěj Pekr.

Třetí zápas je doma, i přes konečný výsledek byl z těch tří nakonec možná ten nejtěžší?
Těžko říct, těžké byly všechny. Opět jsme ze začátku dostali gól, ale už ze základní části jsme v tomto silnější a nepoděláme se z toho. Hráli jsme dál stále stejně, jak jsme měli. Bojovně jako tým a vyplatilo se to. Ten třetí zápas bývá klíčový v tom, že pak je to buď o jeden, nebo o tři body v sérii. Takže jsme rádi, že jsme to utrhli na naši stranu a máme mečbol.

Změnila se před dnešním zápasem trochu psychika v tom smyslu, že proti prvním dvěma utkáním jsme dnes přeci jen už měli co ztratit?
Podle mě ne, šli jsme do toho jako do každého jiného utkání. Od Prostějova jsme naladěni jít do zápasu vítězně. Ať vyhráváme nebo prohráváme, je to jedno. Jsem rád za tým, že jsme si to v hlavách takto poskládali a že hrajeme, jak hrajeme. Nevypustíme žádný souboj, Cigi nás drží vzadu. Je to od prvního do posledního hráče týmový výkon.

Je v tomto velká vzpruha, že jsme v play off doteď po šedesáti minutách neprohráli jediný zápas?
Tohle je super. Základní část je jedna soutěž, ale liga začíná až potom, kdy se rozhoduje buď a nebo. Kdo udělá chybu, tak je z kola venku. Každý zápas se hraje na sto procent a každá chyba nebo prohraný zápas může hodně stát. Jsem rád, že jsme se v play off přehodili na tu naší stoprocentní hru.

Dnes jsi se dočkal prvního bodu po pěkné střele od modré, kterou před bránou tečoval Pekr. Byl to zlomový moment utkání, zvlášť když to navíc byla nakonec vítězná branka?
Vítězný,nevítězný, hlavně že padl a je jedno kdo ho dal nebo nahrával. Snažíme se všechno cpát do brány na dorážky nebo teče. Vychází nám to a většina našich gólů je právě takových. Třeba i ten dnešní čtvrtý byl také po skrumáži, našli jsme puk a dali ho tam. To je to, co chceme hrát.

V této sérii má určitě také navrch ten, kdo si udrží klidnější hlavu. Je těžké si udržet klidnou hlavu?
Je to těžké, hlavně v těch zápasech v Budějovicích. Tam je navíc popoháněli fanoušci, kteří proti nám hodně pískají. Na druhou stranu tady nám zase pomáhají naši diváci, takže se to zase otočilo. Tímto oni mají trochu červené oči a trochu ulítávají.

Při rozbruslení před druhým zápasem v Budějovicích i dnes na Kladně jsi se u středové čáry trochu pošťuchoval s hráči soupeře, takže přeci jen je to trochu vypjatější?
Prohodili jsme na sebe na ledě mezi sebou nějaká slova. Zatím jsme to tam nikdo neshodili, ale trochu pošťuchování před takovými zápasy k tomu patří. I když lidi vidí, že se tam trochu kočkujeme, tak je to s respektem, není to nic hlava nehlava, že bychom si tam usekávali hlavy. Respekt tam k sobě pořád máme.

Zítra nás čeká čtvrtý zápas a říká se, že poslední krok bývá ten nejtěžší. Co můžeme čekat od soupeře a co on od nás?
Od nich můžeme čekat to samé jako poslední dva zápasy. Oba na nás vlétli a prakticky v prvním střídání nám dali hned gól. Takže to zítra bude asi to samé, jen do toho půjdou asi ještě víc. U nás jsme na tom stále dobře, stále bruslíme a stále chodíme do těla a oni po půlce zápasu už nestíhají. Když tohle udržíme a nebudeme zbytečně vylučovaní, tak při našem systému si za tím půjdeme.

A co udělat s tou první minutou? Nebo je rychlý inkasovaný gól nakonec naše plus, ze kterého pak těžíme?
To těžko říct. Zatím je to tak, že nás to nikdy na kolena nesrazilo a vždy to dotáhli do vítězného konce. Ale asi už bychom se toho měli vyvarovat. Zítra to bude nový zápas, v šatně si ráno řekneme, s čím tam půjdeme. Ale rozhodně za vítězstvím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient