
Světluška zasvítila i na prachatické radnici
Sbírkové dny Světlušky v Prachaticích a ČR, které právě probíhají 10. – 14. 9. 2018, zasvítily i na Městském úřadu Prachatice. Nejen celý odbor kanceláře starosty, ale i řada dalších zaměstnanců našeho městského úřadu se zapojilo do sbírky a přispělo. Prachatický úřad navštívily studentky Střední pedagogické školy z Prachatic. Světluška přispívá na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, na osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. V loňském roce se v ČR vybralo přes 19 milionů korun. Převzato ODTUD











