Hlučín má mistryni České republiky v okruhovém jachtingu mladších žaček

Druhé místo na Mezinárodním mistrovství České republiky v jachtingu lodní třídy Optimist, které se konalo 8. a 9. září na Lipenské přehradě, vybojoval jedenáctiletá Adélka Rabasová z Hlučína, reprezentující Jacht klub jezero Hlučín.

„Pro malý, ale aktivní sprotovní klub působící na Hlučínském jezeře je to velký úspěch,“ prozradil Adélčin tatínek Michal Rabas, který svou dceru v netradičním sportu podporuje i významnou organizační pomocí oddílu.
Adélka obstála v konkurenci 79 lodí. Získala zároveň zlato a titul mistra ČR v kategorii mladších žaček v okruhovém jachtingu ve třídě Optimist. Je také přebornicí Moravskoslezského kraje za roky 2017 a 2018. V polovině září se zúčastní Mistrovství Slovenska.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.