
Karviná ruší herny
Karvinští zastupitelé schválili na svém zasedání obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozování hazardních her na území města. Platit začne 1. ledna 2019. „Vyhláškou rušíme všechny herny v Karviné a zůstanou jen případná kasina. Dosud jsme čekali na ministerstvo financí, až zpřísní podmínky, ale nestalo se tak. Systémově je špatně, že hazard v některých městech funguje, v dalších vůbec ne a v jiných jen napůl. Proto jsme se rozhodli k radikálnímu řešení,“ vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). V uplynulém období se podařilo výrazně snížit počet heren ve městě. Z původních 80 heren se jich na území města nachází 35.











