Výtěžek z TPCA Beat festivalu putuje na léčbu handicapované Viktorky

V sobotu 28. července se na Kmochově ostrově uskutečnil již 11. ročník TPCA Beat festivalu, který ve spolupráci s městem Kolín pořádá automobilka TPCA. „Na začátku diváky rozparádili legendární rockeři Abraxas se svými hity Karel drogy nebere nebo Nekonečné boogie, aby se po soutěži regionálních kapel objevil na pódiu kutnohorský písničkář Pekař. Jeho Bůh a další ‚pecky‘ potěšily zejména ženskou část publika. Hlavní hvězdy festivalu pak roztančily staré i mladé – nejdříve nestárnoucí legenda Žlutý pes s Ondřejem Hejmou a nakonec slovenští No Name. V soutěži regionálních kapel o 50 tisíc korun na natočení vlastního alba zvítězila u diváků čáslavská partička Big S, která dostala v SMSkovém hlasování celkem 612 hlasů,“ uvedl tiskový mluvčí TPCA Marek Hovorka.

Výtěžek z akce – na kterou dorazilo cca 5.800 lidí – byl věnován na léčbu pětileté Viktorky z Kolína, která prodělal dětskou mozkovou obrnu. Na léčbu Viktorky tak půjde více než 120.000 Kč, z toho cca 70.000 Kč se vybralo na vstupném, 50.000 Kč daruje TPCA a k tomu ještě přibude několik tisíc z prodeje festivalových předmětů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.