Povedenou přípravu a další starty v NHL, přeje si Tomáš Hyka

Letní přestávka se pomalu chýlí ke konci a start nové sezóny netrpělivě nevyhlížejí pouze Bruslaři, ale i odchovanci místního klubu aktuálně působící v jiných soutěžích. Pro čtenáře našeho webu se Tomáš Hyka (na snímku), jenž momentálně využívá dobrých vztahů ve svém domácím prostředí a možnosti před odletem do Ameriky potrénovat s boleslavskými hokejisty, rozpovídal o svém působení ve farmářském celku Chicago Wolves (AHL) a o prvních startech za Vegas Golden Knights ve věhlasné NHL. Jak hokejovou sezónu a každodenní starosti běžného života v zámoří prožíval a jak se připravuje na ročník další, potažmo co od něj očekává, se dozvíte

Celý článek »

Ombudsmanka v Klaudiánově nemocnici má nově hodiny pro veřejnost

Klaudiánova nemocnice se připojila k nemocnicím, které mají takzvaného nemocničního ombudsmana. Tuto funkci vykonává Jana Truksová – žena, která má téměř třicetiletou praxi vrchní sestry na ARO. Od ombudsmana se ale očekává více než praxe ve zdravotnictví! Tento člověk musí být empatický, a především musí umět zhodnotit zcela nezaujatě a profesionálně danou situaci. Nemocniční ombudsman je tak spojkou mezi veřejností, vedením nemocnice a personálem. Více už prozradila v rozhovoru Jana Trusová. Co si má veřejnost pod funkcí ombudsmana představit? Nemocniční ombudsman poskytuje pomoc pacientům, jejich příbuzným a blízkým při řešení situací vzniklých v souvislosti s léčbou a pobytem v

Celý článek »

V Kralupech si to rozdají hokejoví junioři s A-týmem

Pomalu se nám blíží zahájení sezóny a obě kategorie kralupského klubu si to spolu ve středu 5.9. od 20:00 rozdají. Jde o novou tradici, kdy na začátku sezóny a na konci změří své síly obě kategorie. Jedná se o prestiž a ve hře je tataráček pro vítězné mužstvo . Kluci z juniorky se mohou trenérovi A-týmu Josefovi Zajícovi předvést a třeba si říci o sestavu. Sezóna bude dlouhá a mladí bude časem nastupovat a prosazovat se v A-týmu. Doražte ve středu na zimní stadion podívat se na dravé mládí a A-tým v přípravě na novou sezónu. Borci slibují, že

Celý článek »

Mělničtí policisté kontrolovali rybáře u Vltavy i Labe

Ze soboty na neděli proběhla na Mělnicku další kontrola rybářů a dodržování veřejného pořádku u vodních ploch. Desítka policistů z Obvodního oddělení Mělník společně se šesti členy rybářské stráže vyrazila v sobotu 1. září 2018 večer na kontrolu vodních ploch ve svém teritoriu. Jednalo se o řeky Vltavu a Labe a přilehlé vodní plochy. Hlídky se zaměřily především na kontrolu rybářů, a to zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu. Prováděly také dohled na veřejný pořádek. Při této společné akci využily nejen pěší hlídky, ale také policejní člun Marine. Během kontrol sedmi rybářům rybářská stráž odebrala povolení k chytání ryb,

Celý článek »

Vandal řádil v kostele

Policisté z obvodního oddělení v Žatci prošetřují jednání dosud neznámého pachatele, který vnikl do kostela a způsobil takzvaně více škody nežli užitku. Při svém řádění v kostele poškodil především několikery dveře. Odcizil například pozlacený kalich takzvaný ciborium. V prostorách se mu zřejmě zalíbili i nástěnné hodiny, které ze zdi sundal, jenže je svou manipulací poškodil a nechal na místě činu. Škoda způsobená farnosti byla vyčíslena na 35 tisíc korun. V případě dopadení hrozí neznámému hříšníkovi za trestné činy krádež a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na dvě léta. Převzato ODTUD

Celý článek »

Žena napadla muže v jeho bytě

Žatečtí policisté v uplynulých dnech sdělili 36 leté ženě ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu porušování domovní svobody. Té kladou za vinu, že téměř stejně starého muže napadla nejprve vulgarismy a následně také fyzicky. Měla jej pronásledovat až k jeho bytu. Když muž otevřel dveře, podle informací ho natlačila dovnitř a tam v napadání pokračovala. Za to, že měla neoprávněně vniknout do cizího obydlí a tak narušit ústavně zaručené právo na domovní svobodu by jí soud mohl poslat do vězení až na tři léta. Převzato ODTUD

Celý článek »

Výstava v hale nemocnice přibližuje činnost litoměřické diecézní charity

Od prvního zářijového dne je v hale litoměřické nemocnice k vidění fotografická výstava s názvem Žijeme s Vámi Vaše životy. Své snímky dokumentující činnost Diecézní charity Litoměřice zde vystavuje kameraman zpravodajství TV Prima Lubomír Kotek. Šedesátiletý fotograf pracoval pro agentury Agence France-Presse, Radost, ČTA-ČTI, časopisy Reflex, Respekt, Lidové noviny, Národní listy a jiná periodika. Spolupracuje s nadací Člověk v tísni od jejího založení a rovněž s Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Věnuje se zvláště humanitární fotografii a dokumentaci sociálních projektů. Pracoval v zemích Balkánu, Kavkazu a Střední Asie. Lubomír Kotek realizoval několik samostatných výstav, a to

Celý článek »

Oršula o základní sestavě: Jde o to, abych podával stoprocentní výkony na tréninku

Slovan s Ostravou remizoval 0:0, čímž zaokrouhlil svůj počet bodů na deset. Filip Oršula zasáhl do zápasu v 63. minutě, když střídal Oscara Dorleyho. Jak duel viděl svým pohledem? „Bylo tam hodně dobrých věcí, ale zároveň také hodně věcí, na kterých se dá ještě pracovat. Chybějí nám však góly a bez těch se samozřejmě vyhrávat nedá,“ prozradil Oršula na začátek. Berete bod ze zápasu s Baníkem? Samozřejmě jsme jich chtěli víc, ale nepodařilo se nám to. Mrzí nás to, každopádně uděláme vše proto v příštích kolech, abychom napravili to, co jsme ztratili. Doufám, že se nám to povede. Jak

Celý článek »

Recidivista odcizil kameru, která jej nasnímala

Nad počínáním některých jedinců zůstává rozum stát. V úterý 28. srpna se v brzkých ranních hodinách vloupal do jedné z budov nedaleko centra města Liberce 40letý recidivista. Ačkoli byl muž z Liberecka již několika rozsudky Okresního soudu odsouzen pro majetkovou trestnou činnosti, nijak jej předchozí tresty neodradily od další krádeže.2.jpg Tentokráte si vybral dosti neobvyklé předměty, o kterých si však již předem mohl být jist, že jej z krádeže usvědčí. Jednalo se o bezpečnostní čidla a kamery. Jakmile recidivista překonal vstupní dveře do budovy, už mu nebránilo nic v pohybu uvnitř. Osvětlen pohybovými čidly zřejmě znervózněl. Rozhodl se je

Celý článek »

Hasiči změřili síly v požárním útoku

Za deštivého počasí se v sobotu 1. září v Karlinkách uskutečnil 41. ročník soutěže v požárním sportu O pohár primátora města Liberce. Závod dobrovolných hasičů v požárním útoku pořádá SHD Karlinky a soutěžilo se ve dvou kategoriích: sportovní družstva muži a sportovní družstva ženy. Dopoledne ostartoval závod Podkozákovské ligy, v ženách zvítězilo družstvo z Katusic, následované Košťálovem a Veselou. Kategoii družstev mužů ovládly Valdice, druzí skončily Pšánky a třetí Jílové u Držkova. V následujícím mužském závodě Pohár primátora se nejlépe dařilo družstvu z Březové, druhé místo obsadily domácí Karlinky a bronz patří Jeřmanicím. Pohár starosty OSH pro družstva žen

Celý článek »

Libereckou Thálii získal podruhé Martin Polách

Letošní Liberecká Thálie má své vítěze. Nejoblíbenějším hercem v anketě diváků se stal už podruhé Martin Polách. Nezapomenutelný jako doktor Lionel Log v Králově řeči, okouzlující v roli plukovníka Pickeringa v muzikálu My Fair Lady a nepřekonatelný jako Fortunato v Goldoniho komedii Poprask na laguně. To je Martin Polách. Herec činoherního souboru Divadla F. X. Šaldy (DFXŠ) v Liberci a držitel ocenění za nejlepší mužskou roli na Festivalu smíchu v Pardubicích. V neděli 2. září ke svým úspěchům přidal další – cenu popularity Liberecká Thálie. V její krátké historii už podruhé. Poprvé ji díky hlasům diváků a čtenářů Libereckého

Celý článek »

Do kroměřížských základních škol nastoupilo 324 prvňáčků

Do šesti základních škol zřizovaných městem v Kroměříži v pondělí nastoupilo 324 prvňáčků. „Přeji jim, aby se jim ve škole líbilo a chodili do ní rádi. Rád bych i ostatním dětem, učitelům a dalším pracovníkům škol popřál vydařený školní rok,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý). V minulém školním roce usedlo do lavic kroměřížských základních škol poprvé 331 dětí. Do osmi městem zřizovaných mateřských škol nastoupilo nově asi 320 dětí. „Pro letošní rok jsme měli volných 329 míst. Děti do školek přijímáme průběžně po celý rok. Kapacita je dostatečná,“ uvedl vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek. Kroměřížské základní

Celý článek »

Kateřina Linhartová

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient