Search
Close this search box.

Libereckou Thálii získal podruhé Martin Polách

Letošní Liberecká Thálie má své vítěze. Nejoblíbenějším hercem v anketě diváků se stal už podruhé Martin Polách.

Nezapomenutelný jako doktor Lionel Log v Králově řeči, okouzlující v roli plukovníka Pickeringa v muzikálu My Fair Lady a nepřekonatelný jako Fortunato v Goldoniho komedii Poprask na laguně. To je Martin Polách. Herec činoherního souboru Divadla F. X. Šaldy (DFXŠ) v Liberci a držitel ocenění za nejlepší mužskou roli na Festivalu smíchu v Pardubicích. V neděli 2. září ke svým úspěchům přidal další – cenu popularity Liberecká Thálie. V její krátké historii už podruhé. Poprvé ji díky hlasům diváků a čtenářů Libereckého deníku, který anketu před čtyřmi lety inicioval, získal v roce 2016.

„Tak velký zájem o anketu jasně ukazuje, že Divadlo F. X. Šaldy se po zásluze těší velké přízni diváků,“ uvedl primátor Liberce Tibor Batthyány, který každoročně spolu s hejtmanem Martinem Půtou a zástupci Nadace Preciosa předává jednu z cen. Slavnostním vyhlášením a večerním open air uvedením komedie Srnky na náměstí Dr. E. Beneše (s oceněným Martinem Poláchem) zahájilo DFXŠ svou 135. sezonu.

V kategorii opera diváci vybrali Věru Poláchovou, shodou okolností životní partnerku oceněného herce. V kategorii tance získal cenu diváků a skleněnou plastiku od Nadace Preciosa australský tanečník Rory Ferguson.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient