Libereckou Thálii získal podruhé Martin Polách

Letošní Liberecká Thálie má své vítěze. Nejoblíbenějším hercem v anketě diváků se stal už podruhé Martin Polách.

Nezapomenutelný jako doktor Lionel Log v Králově řeči, okouzlující v roli plukovníka Pickeringa v muzikálu My Fair Lady a nepřekonatelný jako Fortunato v Goldoniho komedii Poprask na laguně. To je Martin Polách. Herec činoherního souboru Divadla F. X. Šaldy (DFXŠ) v Liberci a držitel ocenění za nejlepší mužskou roli na Festivalu smíchu v Pardubicích. V neděli 2. září ke svým úspěchům přidal další – cenu popularity Liberecká Thálie. V její krátké historii už podruhé. Poprvé ji díky hlasům diváků a čtenářů Libereckého deníku, který anketu před čtyřmi lety inicioval, získal v roce 2016.

„Tak velký zájem o anketu jasně ukazuje, že Divadlo F. X. Šaldy se po zásluze těší velké přízni diváků,“ uvedl primátor Liberce Tibor Batthyány, který každoročně spolu s hejtmanem Martinem Půtou a zástupci Nadace Preciosa předává jednu z cen. Slavnostním vyhlášením a večerním open air uvedením komedie Srnky na náměstí Dr. E. Beneše (s oceněným Martinem Poláchem) zahájilo DFXŠ svou 135. sezonu.

V kategorii opera diváci vybrali Věru Poláchovou, shodou okolností životní partnerku oceněného herce. V kategorii tance získal cenu diváků a skleněnou plastiku od Nadace Preciosa australský tanečník Rory Ferguson.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!